به کجا چنین شتابان؛

شورای پُرحاشیه بروجرد به کجا می رود؟

شورای پُرحاشیه بروجرد به کجا می رود؟
شناسه خبـر : ۱۶۴۷۲ سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۲

اختلافات اعضای شورای شهر بروجرد سبب شده تا همه انتظارات مردم از این شورا مسکوت بماند، شورایی پر حاشیه که هر روز به بهانه ای بر طبل اختلاف می کوبد.

به گزارش سفیر افلاک بیش از یک سال از روی کار آمدن شورای شهر بروجرد می گذرد، شورایی که متشکل از 9 نفر و دو جناح بودند، 5 نفر اصلاح طلب و چهار نفر اصولگرا که از همان ابتدا و حتی در نخستین روز شورا عده ای بر طبل اختلاف در شورا کوبیدند.

 

شورای شهری که قرار شد با روی کار آمدن در راستای خدمت به مردم، توسعه و پیشرفت شهر تلاش کند متاسفانه تا کنون اختلافات گوی سبقت را از توسعه و آبادانی گرفته و همچنان هر روز به یک بهانه در این شورا اختلاف است.

 

یک روز به بهانه شهردار قبلی و سابقه طولانی، یک روز به بهانه کمیسیون ها و امروز هم به بهانه ای دیگر، واضح و روشن است که در این شرایط دامن زدن به این اختلافات تنها به ضرر مردم است و عده ای در شورای شهر نشان دادند هدفشان از روی کار آمدن و رسیدن به صندلی شورا خدمت نبوده بلکه رسیدن به اهداف و منافعی خاص بوده است.

 

با روی کار آمدن جاوید پور شهردار جوان و پر انرژی در بروجرد، در سطح شاهدیم که تغییراتی رخ داده است و این چیزی نیست که از دید مردم پنهان باشد اما برخی از اعضای شورای شهر، این محل و نهاد را تنها در راستای اهداف خود تلاش دارند پیش ببرند.

 

این اعضای شورا گاهی اخباری را که هیچ واقعیتی ندارد را در فضای مجازی و کانال های تلگرامی همسو با خودشان دست به دست می چرخانند تا حداقل کار این باشد که جو روانی را ایجاد کنند.

 

روز گذشته در برخی از این کانال ها نوشتند که شهردار بروجرد برکنار شد در حالی که این اتفاق رخ نداد و هیچگونه خبر و گزارشی از وزارت کشور و یا استان در این راستا منتشر نشده است.

 

"اشرف چگنی" عضو شورای شهر بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: تعدادی از اعضای شورای شهر بارها و بارها اعلام کردند که مدارک شهردار ناقص است که این مدارک بار دیگر به تهران ارسال شد و از وزارت کشور اعلام شد که مدارک شهردار هیچ مشکلی ندارد.

 

وی اضافه کرد: یک سال است که با روی کار آمدن این شورا هنوز برنامه خوبی در این شهر اجرا نشده، شورایی که همه کارهایش در تلگرام باشد مشخص است که برنامه ندارد.

 

به گفته وی از روز گذشته در برخی از کانالها اعلام شده که شهردار برکنار شد اما این برکناری صورت نگرفته است و واقعیت ندارد.

 

اما صبح امروز قبل از ساعت 8 صبح در تعدادی از کانال های بروجرد یک عکس به همراه نوشته ای که بیان کرده بود درب شورا گل گرفته شد و جوشکاری کردند و به نشانه اعتراض عده ای از مردم اقدام به این کار کرده اند و بنری هم در این راستا جلوی درب شورا نصب شده بود، منتشر شد.

 

بلافاصله تعدادی از خبرنگاران به محل شورا رفتند اما نه از بنر خبری بود، نه از جوش، نه از گل در حالی که بنر و دستگاه جوش در عکس کاملا مشهود است.

این که صحنه سازی بوده یا نه، این که فقط برای جو روانی بوده یا نه، زمان می طلبد.

 

"مهدی پور غلامحسین" فرمانده انتظامی بروجرد در این راستا به خبرنگار بازتاب بروجرد گفت: این اقدام در مقابل شورای شهر، اقدامی غیر قانونی است و موضوع در حال بررسی است.

 

"رضا آریایی" فرماندار بروجرد رد این راستا افزود: 45 روز است که در شورای شهر برنامه ای صورت نگرفته در حالی که پنج جلسه برگزار شد اما هیات رئیسه مشخص نشده و به دنبال این قضیه هستیم تا تکلیف مشخص شود.

 

به گفته وی با این همه اختلافات کار مردم قفل شده و اقداماتی که باید در این راستا صورت گیرد همچنان معطل مانده است.

 

فرماندار بروجرد تصریح کرد: ظاهرا امروز عده ای به صورت غیر قانونی در مقابل درب شورا اقداماتی انجام داده اند که موضوع بلافاصله در دستور کار قرار گرفت و این افراد شناسایی خواهند شد و برخورد لازم با آنها صورت می گیرد.

 

حالا فردا قرار است آخرین جلسه در شورای شهر برگزار شود تا پاسخ خیلی از سوالات مشخص شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

3 + 2 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران