امام جمعه بروجرد:

آسیب زدایی از عزاداری محرم بسیار ضروری است

آسیب زدایی از عزاداری محرم بسیار ضروری است
شناسه خبـر : ۱۶۴۶۴ دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶

امام جمعه بروجرد گفت: آسیب زدایی از عزاداری محرم بسیار ضروری است و باید موکب های سطح شهر ساماندهی شوند.

به گزارش سفیر افلاک  حجت الاسلام سید "علی حسینی" امام جمعه بروجرد در جلسه شورای فرهنگ عمومی که در دفتر امام جمعه برگزار شد گفت: یکی از مهمترین وظایف در ایام عزاداری این است که از عزاداری ها، آسیب زدایی صورت گیرد و از اقداماتی که نامناسب است در این ایام جلوگیری شود.

 

وی اضافه کرد: برخی از بانوان در ایام محرم حجاب را آنگونه که باید رعایت نمی کنند و می توان برای حضور بانوان مکانی را فراهم کرد تا در این شب ها و ایام عزاداری اقدام به عزاداری کنند.

 

به گفته وی متاسفانه برخی از آرایشگاه ها در روزهای تاسوعا و عاشورا اقداماتی انجام می دهند که بسیار زشت است که ضروری است تا متولیان و مسئولان مربوطه تذکرات لازم را ارائه دهند تا این آرایشگاه ها در ایام عزاداری بسته باشند.

 

امام جمعه بروجرد تصریح کرد: در شب های محرم، موکب هایی در خیابان برپا می شود که نیاز است این موکب ها مدیریت و ساماندهی شوند.

 

در ادامه "رضا آریایی" فرماندار بروجرد افزود: قیام عاشورا با هدف خاصی صورت گرفت و این قیام با هدف امر به معروف و نهی از منکر انجام شد و الگوی ما در جامعه اسلامی خاندان رسول الله(ص) است.

 

وی اضافه کرد: در این ایام باید از آلودگی صوتی، استفاده از طبل های بزرگ و ساعات طولانی عزاداری جلوگیری کرد و همه هیات ها در ساعت مشخصی عزاداری را تمام کنند تا مزاحمتی برای کسی ایجاد نشود.

 

به گفته وی برای کاهش  بدحجابی ها تنها می توان با حرکت های فرهنگی اقدام کرد که ضروری است تا در این ایام به رعایت حجاب بیشتر توجه شود.

 

آریایی اظهار داشت: در ایام محرم نوشته هایی بر روی خودروها صورت می گیرد که برخی از آنها نامناسب است و نیاز است راهور به صاحبان این خودروها تذکر لازم را ارائه دهد .

 

وی بیان کرد: ایام محرم فرصت خوبی در جهت توسعه فرایض دینی است و می توان از این ایام بهترین بهره را برد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

9 + 3 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران