شهربازی مدرن در خرم‌آباد راه‌اندازی می‌شود

شهربازی مدرن در خرم‌آباد راه‌اندازی می‌شود
شناسه خبـر : ۱۶۴۱۶ شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۴

استاندار لرستان با بیان اینکه طرح کمپین‌های گردشگری، پل معلق و زیپ لاین برای بام خرم‌آباد در نظرگرفته شده است، گفت: شهربازی مدرن در خرم‌آباد احداث می‌شود.

به گزارش سفیر افلاک سید موسی خادمی در حاشیه بازدید از بام شهر خرم‌آباد که به منظور ظرفیتیابی جهت ایجاد مراکز تفریحی در بام  خرم‌آباد انجام گرفت اظهار داشت: بام خرم‌آباد یک استعداد مهم برای این شهر است و کارهای خوبی در این مکان تفریحی در حال انجام است ولی متاسفانه آنچه هزینه شده بهره‌برداری لازم صورت نگرفته است.

 

وی افزود: در بام شهر باید فعالیتهای جذابی انجام شود که به اقتصاد شهر نیز کمک کند در همین راستا مشاور تعیین شده که طرح کلی برای بام تهیه کند و براساس طرح داده شده بتوان علاوه بر حفظ بحث‌های محیط زیستی ومنابع طبیعی، فعالیتهای درآمدزا و جذاب گردشگری انجام شود که بر اساس طرح ارائه شده توسط مشاور کمپین‌های گردشگری، پل معلق، زیپ لاین و امکانات دیگر در نظرگرفته شده و پس از پیشنهادات مشاور فراخوان سرمایه گذار زده می‌شود.

 

استاندار لرستان با اشاره به ساخت شهربازی مدرن در خرم‌آباد عنوان کرد: طی این بازدید دو نقطه در بام جانمایی شده که اگر مشکلاتشان رفع شود و چنانچه نقطه بهتری در شهر باشد این شهربازی راه‌اندازی می‌شود.

 

خادمی به اعتبارمورد نیاز ساخت شهربازی اشاره و تصریح کرد: براساس برآورد کارشناسان مبلغی بالغ بر 8میلیارد تومان اعتبار جهت راه‌اندازی شهربازی مدرن نیاز است که از این اعتبار تاکنون 50درصد تامین شده است.

 

وی با اشاره به مشکلات باغ وحش بام شهر بیان کرد: باغ وحش بدون مطالعه لازم انجام شده است به گونه‌ای که دستگاهی که باغ وحش را در اختیار دارد می‌خواهد پس بدهد و دستگاهی که باید تحویل بگیرد آمادگی تحویل ندارد و  آنچه مشاهده می‌شود فقط تعدادی حیوان بدون داشتن برنامه در مکانی نگهداری می‌شود که کار کاملا اشتباهی بوده است.

 

خادمی خاطرنشان کرد :چنانچه ساخت شهربازی مدرن در بام شهر قطعی شود می‌توان از باغ وحش نیز استفاده کرد در غیر این صورت باید ضرورت وجود این باغ وحش بررسی شود که تنها جهت ایجاد یک تفریح برای مردم نباید تعدادی حیوان را در شرایط نامناسب نگهداری کنیم  اینکه یک شهری باغ وحش داشته باشد کارخوبی است ولی نه به هر قیمتی باغ وحش داشته باشد.

 

وی به ساختمان درحال ساخت استانداری اشاره و اظهار داشت: منابعی که جهت ساخت این ساختمان پیش بینی شده بود از محل فروش ساختمان فعلی بوده و بر اساس تعهدی که به دولت و سازمان برنامه ریزی وبودجه داده شده  منبع دیگری در نظر گرفته نشده است.

 

خادمی خاطرنشان کرد: با فروش ساختمان فعلی استانداری تنها یک سوم اعتبار مورد نیاز این پروژه تامین و مابقی اعتبار براساس آخرین برآورد مشاور طرح با توجه به شرایط فعلی کشور مبلغی بالغ بر 60میلیارد تومان اعتبار نیاز است و به طور یقین تامین این اعتبار جهت ساخت یک ساختمان در شرایطی که بسیاری از پروژه‌های مهم استان  دچار مشکل هستندکار درستی نیست.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: تسنیم

ارسال نظر

2 + 1 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران