مدیرعامل صندوق بیمه روستائیان:

روستائیان کشور بیمه تکمیلی می‌شوند/ پرداخت دوسوم حق بیمه روستایی توسط دولت

روستائیان کشور بیمه تکمیلی می‌شوند/ پرداخت دوسوم حق بیمه روستایی توسط دولت
شناسه خبـر : ۱۶۴۱۵ شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۳

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور از برنامه‌ریزی برای بیمه تکمیلی روستائیان خبر داد و گفت: در این طرح فرد می‌تواند با پرداختی بیشتر از بیمه تکمیلی بهره‌مند شود.

به گزارش سفیر افلاک بیمه عشایر و روستائیان را از خدمات ارزشمند جمهوری اسلامی عنوان و اظهار کرد: به‌دنبال تصویب قانون نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی در سال 84، صندوق بیمه عشایر و روستائیان برای پوشش بیمه‌های اجتماعی این قشر شکل گرفت.

 

وی خاطرنشان کرد: در ابتدا مقرر گردید این صندوق تلاش نماید تا ضمن پوشش کامل بیمه‌‌‌ای، بیمه‌های اجتماعی و بازنشستگی را نیز برای روستائیان تامین نماید.

 

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان‌، روستائیان و عشایر کشور تعداد خانوارهای روستایی مشمول بیمه را 6 میلیون و 70 هزارنفر برشمرد و افزود: از این تعداد تنها یک‌میلیون و 650 هزار خانوار تحت‌پوشش بیمه روستایی و عشایر قرار دارند.

 

واعظ مهدوی هدف‌گذاری نخست صندوق را یک بیمه شده به ازای هر خانوار بیان کرد و گفت: در تلاش هستیم در هر خانوار سرپرست و یا حداقل یکی از اعضا تحت پوشش بیمه قرار گرفته تا بتواند برای دوره سالمندی سرمایه‌گذاری و پس‌اندازی داشته باشد.

 

وی ادامه داد: در بیمه روستایی و عشایر، فرد یک‌سوم(معادل 20 هزار تومان) حق بیمه را پرداخت کرده و دو سوم نیز توسط کارفرما تامین می‌شود، اما از آنجا که در روستا کارفرمایی وجود ندارد لذا دولت این حق بیمه را که معادل دو برابر آورده بیمه‌شده است را پرداخت می‌نماید.

 

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور از برنامه‌ریزی‌ها برای افزودن بیمه تکمیلی به بیمه پایه جامعه هدف خبر داد و گفت: افراد مایل به دریافت خدمات بیمه تکمیلی می‌توانند با پرداخت حق بیمه بیشتر از امتیازات آن بهره‌مند شوند.

 

واعظ مهدوی اظهار داشت: در حال حاضر صندوق بیمه روستایی و عشایر هیچ‌گونه بدهی به شرکت‌های بیمه‌گذار نداشته و تمامی تعهدات و پرداخت مستمری‌ها را به‌موقع انجام می‌دهد.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: فارس

ارسال نظر

5 + 3 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران