در مراسم 17مرداد امسال مطرح شد؛

روز خبرنگار یادگار "شهید صارمی" / انعکاس اخبار صحیح مهمترین وظیفه خبرنگاران

روز خبرنگار  یادگار  "شهید صارمی" /  انعکاس اخبار صحیح مهمترین وظیفه خبرنگاران
شناسه خبـر : ۱۶۲۶۸ چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۵

معاون سیاسی استانداری لرستان گفت: شهید صارمی با شهادت خود روزی به نام روز خبرنگار را به یادگار گذاشت و امروز همه ما وظیفه داریم راه شهدا را ادامه دهیم.

به گزارش سفیر افلاک  "حبیب اله خجسته پور" معاون سیاسی استانداری لرستان روز چهارشنبه در مراسم روز خبرنگار که در اداره ارشاد برگزار شد گفت: شهید صارمی وظیفه خود را به درستی انجام داد و جوهر قلم را با سرخی شهادت بر برگه های تاریخ نگاشت و شجاعت و مردانگی خود را در دفاع از میهن اثبات کرد و با شهادت خود روزی را به یادگار گذاشت.

 

وی اضافه کرد: شهید صارمی بیشتر از آنچه که بود به وظیفه خود عمل کرد و همه موظف هستیم در انجام وظایف خود به درستی عمل کنیم و راه شهدا را ادامه دهیم.

 

به گفته وی رعایت صداقت و شجاعت در خبرنگاری بسیار مهم است و با این دو مورد مهم می توان بخشی از وظایف خبرنگاری را انجام داد.

 

خجسته پور اظهار داشت: امروز مدیران در راستای جایگاهی که به آنها سپرده شده باید شبانه روز در راستای خدمت به مردم تلاش کنند و حقایق و اخبار را به مردم انعکاس دهند.

 

وی بیان کرد: در این میان وظیفه مردم این است که وحدت را سرلوحه کار خود قرار دهند و با اتحاد و همدلی در راستای پیشبرد اهداف تلاش کنند.

 

به گفته وی با گسترش ابزار اطلاع رسانی لازم است که صحت اخبار افزایش یابد و اخباری درست، دقیق، صحیح را انعکاس دهند.

 

معاون سیاسی استانداری لرستان تصریح کرد: همه مدیران با حکم قانون پشت میز نشسته اند و برای هر وظیفه قانونی وجود دارد و شیوه برخورد باید منطبق با قانون باشد و در کار رسانه تا زمانی که ظرفیتی قانونی به نام جوابیه وجود دارد نباید اقدام به شکایت کرد و زمانی که مدیران به جای جوابیه از شکایت استفاده می کنند مشخص است که مشکلی در این میان وجود دارد.

 

انعکاس اخبار صحیح مهمترین وظیفه خبرنگاران است

حجت الاسلام سید "علی حسینی" امام جمعه بروجرد روز چهارشنبه در مراسم روز خبرنگار که در اداره ارشاد بروجرد برگزار شد گفت: یکی از انتظارات از خبرنگاران امانتداری است که همه خبرنگاران موظف هستند اخبار را به درستی انعکاس دهند و مشکلات جامعه را انعکاس دهند.

 

وی اضافه کرد: احترام لازم برای خبرنگاران باید مد نظر باشد چرا که رسالت خبرنگاران سنگین است و کاری بسیار سخت و حساس بر عهده آنهاست.

 

به گفته وی خبرنگاران با مشکلاتی روبرو هستند و ضروری است تا مسئولین و متولیان در جهت حل مشکلات انها اقدام کنند.

 

 اهمیت کار اطلاع رسانی

 در ادامه "رضا آریایی" فرماندار بروجرد افزود: خبرنگاری جز مشاغل سخت است و امروز کار اطلاع رسانی بسیار پر اهمیت است.

 

وی اضافه کرد: امروز در جامعه انتشار یک خبر صحیح می تواند جامعه را به سمت آرامش هدایت کند و گاهی هم انتشار یک خبر کذب می تواند تشویش در جامعه ایجاد نماید و خبرنگاران با صبر و حوصله و درایت می توانند اخبار را به بهترین شکل پوشش دهند.

 

به گفته وی هر مدیری که در هر جایی قرار دارد باید اخبار را به بهترین نحو اطلاع رسانی کند و برای جلوگیری از شایعه اخبار را به اصحاب رسانه اطلاع رسانی نماید.

 

فرماندار بروجرد تصریح کرد: امروز فضای مجازی جای کتابخوانی را گرفته و بخش زیادی از اطلاعات از طریق فضای مجازی است که باید این فضا مدیریت شود و متاسفانه گاهی در این فضا اخباری مایوس کننده منتشر می شود که شایسته نیست.

 

وی بیان کرد: گاهی اخبار از طریق فضای مجازی اخبار مأیوس کننده منتشر می شود که نشان می دهد در آن سوی مرزها این اخبار هدایت می شوند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

6 + 8 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران