تحلیل‌گر مسائل سیاسی:

گره زدن مشکلات به مذاکره خطایی فاحش است/ آشوب در داخل؛ هدف دشمن از دیپلماسی جدید

گره زدن مشکلات به مذاکره خطایی فاحش است/ آشوب در داخل؛ هدف دشمن از دیپلماسی جدید
شناسه خبـر : ۱۶۲۶۲ چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰

تحلیل‌گر مسائل سیاسی با تاکید بر اینکه نبایستی حل مشکلات را به مذاکره گره زد، گفت: نباید تجربه برجام را فراموش نمود؛ تجربه‌ای که هرگونه منفعت بردن از مذاکره با آمریکا را نفی کرد.

به گزارش سفیر افلاک همایون رهبران بحث روانی فشارهای اقتصادی را حلقه مفقوده موضوع تحریم‌ها عنوان و اظهار کرد: چنانچه عوامل روانی تحریم‌ها مدیریت نشوند، آنگاه شاهد اثرگذاری آن در جامعه خواهیم بود.

 

وی خاطرنشان کرد: از سویی رئیس جمهور آمریکا مدام در حال سیگنال‌ فرستادن به سمت ملت ایران است، اخیراً نیز موضوع مذاکره را پیش کشیده و با این کار خود را خیرخواه مردم ایران معرفی کرده است.

 

مدرس دانشگاه آیت‌الله بروجردی لرستان و تحلیل‌گر مسائل سیاسی هدف اصلی رئیس جمهور آمریکا از طرح موضوع مذاکره را تسلیم ایران از مولفه‌ها و دستاوردهای انقلاب و آشوب داخلی بیان کرد و افزود: ترامپ به‌دنبال ناکارآمد نشان دادن حاکمیت نظام است و این در حالی بوده که ناکارآمدی اقتصادی متوجه مدیریت‌های اشتباه برخی مسوولان اجرایی کشور است.

 

رهبران تصریح کرد: دشمنان از یک‌سو پیچ تحریم‌ها را زیاد کرده و از طرفی خود را هواخواه مردم می‌بینند، چرا که ملت‌ها همیشه اولین بازخورد را از تحریم می‌بینند و فشارهای آن را بر زندگی خود احساس می‌کنند.

 

وی با تاکید بر اینکه در مقطع حساس کنونی نبایستی حل مشکلات را به مذاکره گره زد، گفت: اگرچه برخی‌ها از موضوع مذاکره استقبال کرده و چراغ سبز نشان دادند اما نباید تجربه برجام را فراموش کرد، تجربه‌ای که هرگونه منفعت بردن از مذاکره با آمریکا را نفی می‌کند.

 

تحلیل‌گر مسائل سیاسی به ناکامی‌های آمریکا طی دهه‌های اخیر در منطقه و خصوصاً ایران اشاره و خاطرنشان کرد: آمریکا در جنگ سخت علیه ایران شکست خورد، در جنگ نرم و فرهنگی اگرچه موفقیت‌هایی نیز کسب کرد اما نتوانست اقدامی اساسی را علیه نظام پیش برد و اکنون با جنگ اقتصادی اساس انقلاب و مولفه‌های آن را نشانه گرفته و درصدد بدبین کردن مردم به حاکمیت و نظام است.

 

رهبران با بیان اینکه در مناصب حاکمیتی و نهادهای انقلابی همچون سپاه پاسداران، جمهوری اسلامی کمترین مشکل را دارد، افزود: این در حالی است که متاسفانه اغلب مشکلات از انتصاب‌ها و انتخاب‌های مردمی نشات می‌گیرد، بنابراین مشکلات حال حاضر را نبایستی در سبد حاکمیت و انقلاب قرار داد.

 

مدرس دانشگاه آیت‌الله بروجردی لرستان اظهار داشت: ما معتقدیم از سوی دولت‌مردان و قوه قضائیه حرکت اساسی برای ساماندهی به اوضاع اقتصادی بایستی انجام شود و این حرکت به مقدمه‌ای که آن مطالبه عمومی و قانونی مردم از مسوولان بوده، نیازمند است.

 

وی با بیان اینکه مسوولان به سمت گفتار درمانی رفته‌اند و در عمل آن برخورد و حرکت لازم را ندارند، تاکید کرد: آنچه توان خنثی کردن اثر تحریم‌ها را دارد عملکرد است و اینکه مردم، مسوولان را همانند دوران دفاع مقدس در کنار خود احساس نمایند.

 

رهبران یادآور شد: از ابتدای انقلاب تاکنون مقاطع حساسی را ملت ایران پشت سر نهادند، ضمن اینکه امدادهای الهی نیز همواره در طول عمر بابرکت انقلاب وجود داشته و یاری‌گر مردم بوده است، امروز نیز به شرط رعایت جوانب تقوا و البته صبر بار دیگر بر مشکلات فائق خواهیم آمد.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: فارس

ارسال نظر

3 + 8 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران