به بهانه 17 مرداد؛

روزی به نام خبرنگار/ امروز خبری می گیریم از خبرنگاران

روزی به نام خبرنگار/ امروز خبری می گیریم از خبرنگاران
شناسه خبـر : ۱۶۲۵۳ سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۶

نقش رسانه ها در ارتقاء سطح آگاهی و انعکاس واقعیت ها بر کسی پوشیده نیست و امروز باید جدا از همه اخبار،  خبری از خبرنگاران بگیریم.

به گزارش سفیر افلاک  17 مرداد سال 77 روزی بود که شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی مستقر در مزار شریف به همراه هشت نفر از کارکنان سرکنسولگری ایران در این شهر توسط عوامل گروه طالبان به شهادت رسیدند.

 

شورای فرهنگ عمومی کشور به پاس قدردانی از این مقام 17 مرداد را به عنوان روز خبرنگار نامگذاری کرد تا هر سال مرور کنیم که شهید صارمی تا آخرین لحظات زندگی خود با همه توان در راهی که انتخاب کرده بود به درستی به رسالت خود عمل کرد و همه ما خبرنگاران باید در این راه با جدیت و پشتکار قدم برداریم.

 

Image result for ‫خبرنگاران‬‎

 

اما یک روز در سال به نام روز خبرنگار نامگذاری شده و فرصتی است تا سختی های کار خبرنگار بیشتر بازگو شود، خبرنگارانی که شبانه روز، روزهای تعطیل و غیر تعطیل مدام در راستای دغدغه های مردم، مسائل و مشکلات قلم می زنند و هدفشان برطرف کردن مشکلات و رساندن آنها به گوش مسئولین است.

 

هیچ چیز جز این که یک گزارش و خبر نتیجه دهد و مشکلی از مردم حل شود، خبرنگار را خوشحال نمی کند، وقتی تهیه یک گزارش قدم اول رفع مشکلات باشد و مشکلی برطرف شود همه سختی ها و خستگی خبرنگار برطرف می شود.

 

خبرنگاران هر لحظه آماده هستند تا قلم بردارند و برای تهیه یک گزارش اقدام کنند، گاهی از شادی های مردم می نویسد و گاهی اخبار ناگوار و حوادث را، صبورانه یک سال برای تهیه خبر تلاش می کند و می کوشد تا اخبار را به بهترین شکل منعکس کند.

 

Image result for ‫خبرنگاران‬‎

 

اما در این روز بسیاری از خبرنگاران تلاش دارند تا این بار مسئولان پای درد دل آنها بنشینند و مشکلاتشان را بشنوند، خبرنگارانی که از درآمد اندک تهیه خبر، نبود چتر حمایتی بیمه و هزار مشکل دیگر گلایه دارند و هر سال این مشکلات را بازگو می کنند اما مشکلات به قوت خود باقیست.

 

شغل خبرنگاری یکی از مشاغل سخت و پر از استرس است و می طلبد که با حمایت های لازم قدری از سختی های زندگی پر از هیجان آنها کم شود.

 

اما این همه ماجرا و زندگی خبرنگاران نیست چرا که گاه بی مهری و برخورد برخی از مسئولان خبرنگاران را از تهیه خبر پشیمان می کند چرا که برخی از مسئولان از خبرنگاران انتظار دارند تا خبرنگار تنها تریبون آنها باشد و هر آنچه آنها می خواهند را منتشر کند و به محض انتشار و انتقاد اخباری که همت مدیر را می طلبد، این مسئولان با ترش رویی و بی مهری با خبرنگار برخورد کرده و شاید به نوعی تا مدتها خبرنگار را تحریم کند و پاسخگو نباشد.

 

Image result for ‫خبرنگاران‬‎

 

یکی می کوشد تا در این عرصه از قاب دوربین خبررسانی کند و دیگری خبرها رو در رونامه منتشر می کند و یکی خبرها را در سایت منعکس می کند و همه هدفشان یکی است، رساندن مشکلات مردم به گوش مسئولان.

 

برایشان فرقی نمی کند برای تهیه یک خبر چند مسیر یا چند کیلومتر باید بروند، خبرنگاران عاشق قلم زدن هستند و در روز خبرنگار هنوز مراسم روز خبرنگار تمام نشده، به دنبال سوژه و خبری ناب دیگری هستند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

5 + 9 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران