اختصاص 15میلیارد ریال اعتبار جهت اجرای عملیات آبخیزداری در ازنا

اختصاص  15میلیارد ریال اعتبار جهت اجرای عملیات آبخیزداری در ازنا
شناسه خبـر : ۱۶۱۸۶ یکشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۳

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان گفت : 15 میلیارد ریال اعتبار جهت اجرای عملیات آبخیزداری در ازنا اختصاص یافت.

به گزارش سفیر افلاک شیرزاد نجفی در دیدار با فرماندار شهرستان ازنا گفت: امسال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی مبلغ 15 میلیارد و 250 میلیون ریال اعتبار جهت اجرای عملیات آبخیزداری در حوزه خسرو میره و چرخستانه شهرستان ازنا تخصیص یافته است.

 

شیرزاد نجفی اظهار داشت: این اعتبارات برای احداث طرح های آبخیزداری از جمله ایجاد بندهای گابیونی و ایجاد بندهای سنگ و ملات برای جلوگیری از ایجاد سیلاب و تغذیه آب سفره های زیرزمینی و کاشت نهال های مثمر اختصاص یافته است.

 

وی یاد آور شد: عملیات آبخیزداری با هدف کنترل سیلاب و فرسایش ، تغذیه منابع آب زیرزمینی، بهبود و حفظ پوشش گیاهی در مراتع و جنگل ها انجام می شود.

 

در ادامه فرماندار شهرستان ازنا بر ضرورت حفظ و احیای بیشتر عرصه های منابع طبیعی تاکید کرد و افزود: اگر مردم ارزش منابع طبیعی را بدانند بر حفاظت از آن کوشا خواهند بود و این نعمت های خدادادی برای همیشه ماندگار خواهند ماند.

 

محمد محمدی نژاد ترویج فرهنگ حفظ محیط زیست و صیانت از منابع طبیعی را رویکردی مهم خواند که با فعالیت های اجتماعی بیش از پیش فراگیر می شود.

 

وی در پایان خاطر نشان کرد: با کار فرهنگی باید در رفتارها تغییرایجاد کنیم و برای این تغییرنیاز به آموزش داریم تا بتوانیم در حفظ و حراست منابع طبیعی کوشا باشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

5 + 8 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران