معاون وزیر راه و شهرسازی:

۲۱ بیمارستان با ۴۰۰۰ تخت امسال در کشور به بهره برداری می رسد

۲۱ بیمارستان با ۴۰۰۰ تخت امسال در کشور به بهره برداری می رسد
شناسه خبـر : ۱۶۰۳۹ چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰

  معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: امسال ۲۱بیمارستان با ۴۰۰۰تخت جدید به بهره برداری می رسد که پیشرفت این بیمارستانها بالای ۷۰درصد است و بیش از ۴۰ درصد اعتبارات آنها تخصیص داده شده است.

به گزارش سفیر افلاک، علیزاده در مراسم افتتاح بیمارستان آیت اله بروجردی (ره) بروجرد گفت: این بیمارستان با ۲۲۹تخت در اختیار بیماران قرار گرفته و با توجه به این که بروجرد در مسیر شریانی قرار دارد در بخش اورژانس۲۴ تخت قرار گرفته است.

 

 وی اضافه کرد: ۹بیمارستان بزرگ دیگر در کشور تکمیل و تجهیز شده که در مرحله افتتاح هستند و امسال ۲۱بیمارستان با ۴۰۰۰تخت جدید به بهره برداری می رسد که پیشرفت این بیمارستانها بالای ۷۰درصد است و بیش از ۴۰ درصد اعتبارات آنها تخصیص داده شده است.

 

 در ادامه سید موسی خادمی استاندار لرستان افزود: وضعیت مالی مطلوب نیست اما نیازمند امکانات جدید هستیم و در این راستا می توان از ظرفیت و توان بخش خصوصی استفاده کرد.

 

وی اضافه کرد: بخش خصوصی در حوزه درمان جان می گیرد و کمبودها و مشکلاتی را که در دولت نتوانسته ایم رفع کنیم آنها را با کمک بخش خصوصی اجرایی خواهیم کرد.

 

در ادامه علاء الدین بروجردی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: قدمت بیمارستان های فعلی بروجرد بسیار زیاد است و به آثار تاریخی تبدیل شده اند.

 

وی اضافه کرد: نحوه ارتباط پزشک با بیمار بسیار مهم است که در کشور این رابطه چندان مطلوب نیست و باید درک کرد که بیماران مشکل دارند و ضروری است تا پرستار و پزشک با متانت و صبر در جهت درمان بیماران تلاش کنند.

 

 به گفته وی تا کنون تلاش هایی در جهت ایجاد دانشکده پزشکی شده اما تا کنون محقق نشده در حالی که بسیاری از شهرها  دانشکده علوم پزشکی دارند.

 

 بروجردی اظهار داشت: ام آر آی برای بیمارستان ضروری است و باید این نقص برطرف شود و دانشکده علوم پزشکی و آموزشی کردن بیمارستان به جد باید در دستور کار قرار گیرد.  

انتهای پیام/

ارسال نظر

8 + 4 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران