برداشت سیب گلاب در بروجرد آغاز شد

برداشت سیب گلاب در بروجرد آغاز شد
شناسه خبـر : ۱۵۹۸۹ پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۹

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد گفت: برداشت سیب گلاب در بروجرد آغاز شد و امسال حدود 6 هزار تن سیب گلاب از سطح باغات برداشت می شود.

"رضا امینی" مدیر جهاد کشاورزی بروجرد در گفت و گو با سفیر افلاک گفت: سطح باغات سیب گلاب در بروجرد 600 هکتار است که امسال پیش بینی می شود از هر هکتار 10 تن محصول برداشت شود و در مجموع 6 هزار تن سیب گلاب امسال از باغات بروجرد برداشت می شود.

 

وی اضافه کرد: سال گذشته 12 هزار تُن سیب گلاب از باغات برداشت شد اما امسال با توجه به کاهش بارندگی ها و تغییر در زمان بارشها تولید سیب نیز کاهش یافته است در حالی که هر ساله حدود 40 هزار تن سیب گلاب و پاییزه از باغات بروجرد برداشت می شد.

 

امینی اظهار داشت: سطح باغات سیب گلاب و پاییزه در شهرستان بروجرد 1800 هکتار است که از این میزان 193 هکتار نهال و 1607 هکتار بارور هستند.

 

به گفته وی در حال حاضر برداشت سیب گلاب، آلبالو، گیلاس و انواع آلو در بروجرد آغاز شده و امسال پیش بینی می شود حدود 72 هزار تن محصولات باغی برداشت شود.

 

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد با اشاره به برداشت گندم در بروجرد افزود: برداشت گندم از چند روز پیش آغاز شده و تا کنون سه هزار تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری شده و 85 کمباین مشغول برداشت گندم هستند و چهار مرکز خرید گندم دایر شده اند.

 

وی بیان کرد: امسال برای پرداخت بهای گندم به کشاورزان، دولت ظرف 24 ساعت نیمی از بهای گندم را پرداخت می کند و مابقی را طی 2 ماه به حساب کشاورزان واریز خواهد کرد که امسال پیش بینی می شود در بروجرد بیش از 30 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

9 + 7 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران