رئیس‌کل دادگستری لرستان خبر داد:

ملک۷۲میلیاردی به شهرداری خرم‌آباد برگشت/بررسی پروژه برج‌های دوقلو

ملک۷۲میلیاردی به شهرداری خرم‌آباد برگشت/بررسی پروژه برج‌های دوقلو
شناسه خبـر : ۱۵۸۳۱ جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۳

رئیس‌کل دادگستری لرستان گفت: ملک ۷۲ میلیاردی واگذارشده به یک شرکت، با تلاش دادگستری لرستان به شهرداری خرم‌آباد برگشت.

به گزارش سفیر افلاک جعفر بدری در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه در میدان دانشجو خرم آباد ۲۴ هزار مترمربع زمین را شهرداری وقت به شرکتی برای احداث ۳ برج مسکونی فروخته است، اظهار داشت: سند رسمی را هم منتقل کرده است تا شرکت مذکور ظرف ۳ سال این ساختمان را بسازد.

 

وی با بیان اینکه بعد از تغییر در شهرداری خرم آباد، دادخواستی در این رابطه به دادگستری استان ارسال و پرونده در شعبه دادگاه مطرح و بررسی شده است تا مشخص شود شرایط برای فسخ معامله فراهم است یا خیر، تصریح کرد: ارزش ملکی که ۷۲ میلیارد تومان بود به مالکیت شهرداری برگشت.

 

رئیس کل دادگستری لرستان با اشاره به ادعای مالکیت برخی افراد در منطقه میدان کیو و اطراف قلعه گفت: گاهی این افراد از راه های غیرقانونی سند هم گرفته اند؛  ملکی در قاضی آباد به وسعت ۱۳۸۰ متر را یک نفر سند گرفته است؛ ملک سنگی بوده و از راه های متقلبانه سند گرفته است؛ با شکایت منابع طبیعی حکم مالکیت باطل شد و ملک به دولت برگشت.

 

بدری در ادامه سخنان خود به وضعیت پروژه برج های دو قلو خرم آباد اشاره کرد و افزود: نامه ای به بازرسی و شهرداری نوشتیم تا این پروژه را بررسی کنند؛  سال ۹۳ قراردادی تنظیم شده و ۱۷ هزار متر زمین در بهترین نقطه خرم آباد در اختیار شرکتی قرار گرفته تا با تامین منابع مالی ۱۵۰ هزار متر ساختمان احداث کند.

 

وی با بیان اینکه این پروژه باید ۳۶ ماهه اجرا می شد، یک سال از تعهد گذشته و کل پروژه ۲۰ درصد پیشرفت دارد، تصریح کرد: کاری نداریم که پشت صحنه چه بوده است؛ اما تاخیر در اجرای پروژه باید بررسی شود.

 

رئیس کل دادگستری لرستان ادامه داد: شورای شهر می گوید قرارداد برج های دو قلو عادلانه نبوده است؛ شما چرا بر اساس اعمال فشار فلان مقام اجرایی دست به این کارها می زنید تا ماجرا به اینجا کشیده شود.

 

بدری خاطرنشان کرد: ما از سرمایه گذار حمایت می کنیم اما سرمایه گذاری که کار کند.    

انتهای پیام/

منبع خبر: مهر

ارسال نظر

1 + 2 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران