نماینده ولی فقیه در لرستان:

نحوه جمع آوری زکات ساماندهی شود

نحوه جمع آوری زکات ساماندهی شود
شناسه خبـر : ۱۵۶۷۵ شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: برای ترویج زکات باید یک کار اساسی انجام شود و برنامه راهبردی زکات به فرمانداری ها، بخشداری ها و دهیاری ها ابلاغ شود.

به گزارش سفیر افلاک آیت الله سیداحمد میرعمادی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای زکات با اشاره به اهمیت مسئله زکات از بعد شرعی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی گفت: در نظام اسلامی یکی از وظایف مسئولان اجرای حکم الهی است.

 

وی افزود: هر مسئول مومن در حکومت اسلامی چهار وظیفه برپایی نماز، زکات، دعوت به ارزش های معنوی و هشدار دادن نسبت به هنجارشکنی ها را برعهده دارد.

 

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به نقش مهم و حیاتی زکات از نظر اقتصادی، فقرزدایی و رفع محرومیت در جامعه گفت: اگر برای 10میلیارد تومان زکاتی که جمع آوری می شود برنامه ریزی دقیق داشته باشیم خیلی از مشکلات را می توان حل کرد.

 

آیت الله میرعمادی با تأکید بر اهمیت فراهم کردن زیرساخت های زکات اظهارداشت: اعضای شورای زکات بسترسازی لازم را فراهم کنند و مسئولان کمیته ها در امر زکات فعال شوند.

 

وی با اشاره به نقش تاثیرگذار روحانیون جهت فرهنگ سازی امر زکات اظهار داشت: دستگاه های فرهنگی به مبلغان اعزامی جهت تبلیغ زکات تأکید کنند و همچنین این دستگاه ها بخشی از بودجه سازمان را به مسئله زکات اختصاص دهند.

 

نماینده ولی فقیه در لرستان به ضرورت ساماندهی نحوه جمع آوری زکات گفت: برای ترویج زکات باید یک کار اساسی انجام شود و برنامه راهبردی زکات به فرمانداری ها، بخشداری ها و دهیاری ها ابلاغ شود.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

8 + 3 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران