مدیر اداره تبلیغات اسلامی بروجرد مطرح کرد؛

برگزاری روزانه ۱۰۰ محفل جزء خوانی قرآن طی ماه رمضان در بروجرد

برگزاری روزانه ۱۰۰ محفل جزء خوانی قرآن طی ماه رمضان در بروجرد
شناسه خبـر : ۱۵۵۸۸ دوشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۰

 مدیر اداره تبلیغات اسلامی بروجرد از برگزاری روزانه ۱۰۰ محفل جزء خوانی قرآن به مناسبت ماه مبارک رمضان در این شهرستان خبر داد. 

به گزارش سفیر افلاک  حجت‌الاسلام صادق جعفر پور از اجرای ۳۵۰ برنامه قرآنی به مناسبت ماه رمضان در سطح شهرستان بروجرد خبر داد.

وی اظهار داشت: برپایی جلسات جزء خوانی در سطح مؤسسات و خانه‌های قرآنی، جلسات دائمی هفتگی، برپایی محفل انس با قرآن در سطح شهرستان، برپایی کلاس‌های آموزش قرآن از قبیل روخوانی و روان‌خوانی، تجوید، مفاهیم، پیش‌دبستانی، حفظ، ختم قرآن ازجمله برنامه‌های قرآنی اداره تبلیغات اسلامی است که در حال اجرا است.

مدیر اداره تبلیغات اسلامی بروجرد ابراز امیدواری کرد در سال‌های آینده بتوان کیفیت و کمیت این برنامه‌ها را افزایش داد.

برپایی روزانه ۱۰۰ محفل جزء خوانی به مناسبت ماه رمضان در بروجرد

رئیس تبلیغات اسلامی بروجرد در ادامه عنوان کردهم‌زمان با ماه مبارک رمضان در بیش از ۱۰۰ هیئت مذهبی، مسجد، بقاع متبرکه و محفل مذهبی روزانه طرح جزء خوانی قرآن کریم به شکل گروهی و جمعی برگزار می‌شود.

 حجت‌الاسلام جعفر پور اظهار کرد: با همکاری ۱۰۰ روحانی اعزامی، بومی، مستقر و هجرت این شهرستان، روزانه بیش از ۱۰۰ مجلس جزء خوانی قرآن در مساجد، بقاع متبرکه، حسینیه‌ها، مؤسسات قرآنی و مراکز فرهنگی شهرستان و توابع برگزار می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت مساجد، هیئت‌های مذهبی، بقاع متبرکه انجمن اسلامی و مؤسسات قرآنی و کانون فرهنگی در شهرستان بروجرد، تصریح کرد: برپا شدن سفره‌های فضیلت و رحمت الهی همراه با تلاوت قرآن به نور جامعه کمک کرده و سبب می‌شود تا با یک استحکام رابطه شاهد حرکت وحدت‌آفرین افراد جامعه باشیم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بروجرد خاطرنشان کرد: در سایه قرآن و ندای آسمانی این کلام الهی بیش از هر زمان دیگر جامعه به سمت تهذیب و سعادت حرکت می‌کند و به‌یقین سلامت جامعه نیز تضمین‌شده و تک‌تک افراد به سمت تعالی واقعی روحی و روانی حرکت می‌کنند.

وی، قرآن را مددرسان انسان‌های آگاه و بیدار در نشر نور و برکت واقعی توصیف کرد و ادامه داد: در ماه مبارک رمضان که به نام بهار قرآن مشهور و لقب گرفته است با برگزاری محافل و مجالس قرآنی سعی داریم همه افراد جامعه از آثار قرآن کریم و کلام نورانی الهی استفاده کنند.

حجت‌الاسلام جعفر پور از برگزاری برنامه ختم دسته‌جمعی قرآن در ایام ماه مبارک رمضان توسط مساجد و هیئت‌های مذهبی شهرستان خبر داد و اجرای طرح تلاوت نور و جلسات تفسیر آیات قرآن کریم را از دیگر برنامه‌ها اعلام کرد و افزود: در این برنامه سعی داریم همه افراد جامعه را مشارکت دهیم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بروجرد بر ترویج فرهنگ قرآن آموزی و قرآن‌خوانی در جامعه و پیاده کردن دستورات قرآن در زندگی روزمره تأکید کرد و گفت: شرکت‌کنندگان در مجالس جزء خوانی قرآن کریم می‌توانند از جلسات تفسیر آیات که پس از قرائت قرآن برپا می‌شود، استفاده کنند.

برگزاری ۳۰۰۰ جلسه پرسش و پاسخ طی ماه مبارک رمضان در بروجرد

حجت‌الاسلام جعفر پور همچنین از برگزاری ۳۰۰۰ جلسه پرسش و پاسخ طی ماه مبارک رمضان در مناطق شهری و روستایی این شهرستان خبر داد.

وی گفت: این جلسات به همت اداره تبلیغات اسلامی و به‌منظور تقویت بنیه دینی جوانان و نوجوانان و آشنا کردن آن‌ها با مسائل اعتقادی و پاسخگویی به شبهات دینی برگزار می‌شود.

مدیر اداره تبلیغات اسلامی بروجرد خاطرنشان کرد: پاسخ به شبهات دینی و اعتقادی و تشکیل جلسات پرسش و پاسخ برای مبارزه با تفکرات غلط از ضروریات اعتقادات است که امسال بیشتر به آن پرداخته می‌شود.

وی عنوان کرد: جذب نسل جوان به‌سوی باورها و اعتقادات دینی و ملی، آگاه‌سازی آن‌ها از اصول دین و شرح آثار مثبت آن، پاسخ به شبهات دینی و مسائل شرعی از پیامدهای مثبت این ماه مبارک است که موجب شکست دشمن در جنگ نرم و تهاجم فرهنگی می‌شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بروجرد اظهار داشت: بیان مباحث اعتقادی و اخلاقی ماه مبارک رمضان، تبیین شبهات و رفع آن‌ها، آموزش قرآن، بیان احکام ازجمله مواردی است که مبلغان در طول ماه مبارک رمضان به آن‌ها خواهند پرداخت.

برگزاری بیش از ۴۱۰۰ جلسه آموزش احکام و اخلاق طی ماه رمضان در بروجرد

حجت‌الاسلام صادق جعفر پور همچنین از برگزاری بیش از چهار هزار و ۱۰۰ جلسه آموزش احکام و اخلاق طی یک ماه رمضان در مساجد شهری و روستایی این شهرستان خبر داد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بروجرد گفت: لازم است یک مسلمان به اصول اعتقادی از راه تحقیق یقین پیدا کند و مسائل شرعی مورد لزوم خود را که به گونه‌های مختلف بازندگی او در ارتباط است یاد بگیرد.

انتهای پیام/

منبع خبر: مهر

ارسال نظر

1 + 7 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران