اجرای 3 پروژه آبخیزداری در شهرستان دلفان+ عکس

اجرای 3 پروژه آبخیزداری در شهرستان دلفان+ عکس
شناسه خبـر : ۱۵۵۲۱ دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۶

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: اجرای عملیات مکانیکی و بیولوژیکی با هدف افزایش پوشش گیاهی، مقابله با فرسایش خاک ،کنترل سیل و رسوب و افزایش ذخایر آب زیرزمینی به مساحت 3 هزارو 600 مترمکعب در سطح شهرستان دلفان در حال اجرا است.

به گزارش سفیر افلاک شیرزاد نجفی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: اجرای عملیات مکانیکی و بیولوژیکی با هدف افزایش پوشش گیاهی، مقابله با فرسایش خاک ،کنترل سیل و رسوب و افزایش ذخایر آب زیرزمینی به مساحت 3 هزارو 600 مترمکعب در سطح شهرستان دلفان در حال اجرا است .

 

وی با اشاره به اینکه این پروژه ها در 3 حوزه آبخیز ، کاکاوند غربی ، اسلام آباد و سراب احمدوند اجرایی می شود ، اظهار کرد : این طرح ها در قالب عملیات مکانیکی و بیولوژیکی به صورت اجرای سازه های سنگی ملاتی  و 35 هکتار بادامکاری در مسیر سیلاب ها با صرف اعتباری بالغ بر 6 میلیارد و 730 میلیون ریال در حال اجراست.

 

نجفی ضمن تاکید بر لزوم افزایش پوشش گیاهی، وسعت مراتع و جنگلها در حفاظت از آب و خاک تاکید کرد و یادآور شد: توجه به عرصه های طبیعی در پیشگیری از سیل، خشکسالی و کم آبی تاثیر بسزایی دارد.

 

وی خاطرنشان کرد: گسترش فرهنگ حفظ ، احیا و توسعه منابع طبیعی و آبخیزداری ، ارتقا سطح دانش و بینش مجریان و بهره برداران عرصه های منابع طبیعی و استفاده از پتانسیل همیاران طبیعت در راستای حفاظت و بهره برداری پایدار از منابع طبیعی و افزایش سرانه فضای سبز ضروری است
انتهای پیام/

ارسال نظر

9 + 3 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران