مدیر عامل ستاد دیه استان لرستان:

403 زندانی جرائم غیر عمد استان لرستان نیازمند کمک خیرین هستند

403 زندانی جرائم غیر عمد استان لرستان نیازمند کمک خیرین هستند
شناسه خبـر : ۱۵۴۳۶ شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۹

مدیر عامل ستاد دیه استان لرستان گفت: 403 زندانی جرائم غیر عمد استان لرستان نیازمند کمک خیران هستند و بدهی این تعداد زندانی 40 میلیارد تومان است.

"توکل شاکرمی" مدیر عامل ستاد دیه استان لرستان در گفت و گو با سفیر افلاک گفت: در حال حاضر 403 زندانی جرائم غیر عمد در زندان های استان لرستان هستند که از این تعداد 18 نفر بدهکار دیه تصادفات، چهار نفر بدهکار دیه حوادث ساختمانی، 85 نفر بدهکار مهریه و نفقه و 296 نفر بدهکار مالی هستند.

 

وی اضافه کرد: بدهی 403 زندانی جرائم غیر عمد استان لرستان 40 میلیارد تومان است اما با هزینه نقدی 20 میلیارد تومانی و همچنین استفاده از شوراهای حل اختلاف، کمک خیرین و تسهیلات می توان این تعداد زندانی را آزاد کرد.

 

شاکرمی اظهار داشت: سال گذشته 274 نفر در سطح زندان های استان لرستان با بدهی 23 میلیارد تومان آزاد شده و به آغوش خانواده بازگشتند که از این میزان بدهی 10 میلیارد تومان به صورت نقدی و 13 میلیارد تومان هم از طریق کمک خیرین، رضایت گرفتن از شاکیان و تسهیلات تامین شد.

 

به گفته وی در شهرستان بروجرد 52 نفر زندانی جرائم غیر عمد وجود دارد که یکی از این زندانیان خانم و 51 زندانی دیگر آقا هستند که میزان بدهی این زندانیان پنج میلیارد تومان است.

 

مدیر عامل ستاد دیه استان لرستان اضافه کرد: هر ساله در ماه رمضان با برگزاری جشن گلریزان تعدادی از زندانیان جرائم غیر عمد از زندان آزاد می شوند که امسال این جشن گلریزان در بروجرد، خرم آباد، الیگودرز، دورود و ازنا برگزار خواهد شد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

6 + 7 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران