شمار مسمومیت با قارچ سمی در بروجرد به 13 نفر افزایش یافت

شمار مسمومیت با قارچ سمی در بروجرد به 13 نفر افزایش یافت
شناسه خبـر : ۱۵۴۱۷ پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۲

مدیر گروه مبارزه با بیماری های واگیر شبکه بهداشت بروجرد گفت: شمار مسمومیت با قارچ سمی در بروجرد به 13 نفر افزایش یافت و حال 2 نفر وخیم گزارش شده است.

"مژگان نوابی" مدیر گروه مبارزه با بیماری های واگیر شبکه بهداشت بروجرد در گفت و گو با  سفیر افلاک گفت: از 16 اردیبهشت ماه آمار مسمومین با قارچ های سمی به بیمارستان اعلام شد و تا کنون 13 نفر بر اثر مصرف این قارچها دچار مسمومیت شده اند.

 

وی اضافه کرد: از این تعداد چهار نفر پس از درمان از بیمارستان ترخیص شدند و 9 نفر دیگر به دلیل شرایط خاص در بیمارستان بستری و تحت درمان هستند.

 

به گفته وی سه نفر از بیماران به شیراز منتقل شدند که متاسفانه یکی از این بیماران که از عشایر کوچ رو بوده در بیمارستان شیراز جان خود را از دست داد.

 

نوابی اظهار داشت: حال 2 نفر از بیمارانی که برای پیوند به شیراز منتقل شده اند وخیم گزارش شده که این 2 بیمار بروجردی در انتظار پیوند کبد هستند.

 

مدیر گروه مبارزه با بیماری های واگیر شبکه بهداشت بروجرد تصریح کرد: شهروندان به هیچ عنوان از قارچ های خود رو در صحرا و دشت ها استفاده نکنند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

5 + 6 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران