در اعتراض به افزایش عوارض کشتار دام؛

قصاب های بروجرد در مقابل فرمانداری تجمع کردند

قصاب های بروجرد در مقابل فرمانداری تجمع کردند
شناسه خبـر : ۱۵۱۶۰ چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۸

صبح امروز چهارشنبه تعدادی از قصاب های بروجرد در اعتراض به افزایش عوارض کشتار دام در مقابل فرمانداری تجمع کردند.

به گزارش سفیر افلاک  از هفته گذشته افزایش قیمت کشتار دام در کشتارگاه بروجرد سبب نارضایتی قصاب های  بروجرد شد به طوری که تعدادی از این قصابیها در این مدت اعتراض خود را اعلام کردند.

 

تا کنون هزینه کشتار دام سبک در کشتارگاه بروجرد تا کنون حدود پنج هزار تومان بوده که به 20 هزار تومان افزایش یافته و هزینه کشتار دام سنگین 15 هزار تومان بوده که به حدود 80 هزار تومان افزایش یافته و این افزایش قیمت سبب نارضایتی قصاب ها شده است.

 

اعتراض قصابها تا جایی بود که هفته گذشته عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی تذکر کتبی به وزیر کشور داد و در نامه ای ذکر شد تا از افزایش عوارض ورود دام به کشتارگاه بروجرد جلوگیری گردد.

 

اما اعضای شورای شهر این نظر را دارند که مصوبه افزایش عوارض پس از تهیه در شورا، در شهرستان و استان تایید شده و سپس این مصوبه به اجرا درآمده است.

 

تعدادی از اعضای شورای شهر اظهار داشته اند که در کشتارگاه هزینه هایی برای آب، برق و دیگر خدمات به قصاب ها ارائه می شود و تا کنون هزینه دریافتی از آنها بسیار اندک بوده و برای ارائه خدمات و ساماندهی کشتارگاه نیاز است که این افزایش قیمت اعمال شود.

 

اما امروز چهارشنبه تعدادی از قصاب های بروجرد در مقابل فرمانداری تجمع کردند و خواستار رسیدگی مسئولین به این موضوع شدند.

 

تعداد زیادی از قصاب ها به نشانه اعتراض نیز کشتاری امروز انجام ندادند و از مسئولین خواستند تا برای حل این مشکل اقدام کنند.

 

افزایش چند برابری عوارض کشتار دام از یک سو و از سویی نظر مثبت شورایی ها برای ارائه خدمات بیشتر و ساماندهی کشتارگاه از سوی دیگر دو بخش این ماجرا هستند که باید مسئولین اقدامات لازم را انجام دهند.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: بازتاب بروجرد

ارسال نظر

4 + 8 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران