مدیر امور آب منطقه ای بروجرد:

کاهش 30 درصدی آبدهی چشمه های شهرستان بروجرد

کاهش 30 درصدی آبدهی چشمه های شهرستان بروجرد
شناسه خبـر : ۱۵۱۳۶ سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۰

مدیر امور آب منطقه ای بروجرد گفت: با توجه به کاهش میزان بارشها، آبدهی چشمه ها حدود 30 درصد کاهش یافته است.

به گزارش سفیر افلاک  امین بهنیا" مدیر امور آب منطقه ای بروجرد گفت: طی سال های اخیر کاهش بارشها سبب خشک شدن رودها و چشمه ها شده و تعدادی از چشمه ها نیز کم آب شده اند.

 

وی اضافه کرد: در شهرستان بروجرد آبدهی چشمه ها حدود 30 درصد کاهش یافته که علاوه بر کاهش میزان بارشها، برداشت های بی رویه از آب های زیر سطحی سبب نگرانی در منابع آبی شده است.

 

بهنیا اظهار داشت: خشکسالی های اخیر بر منابع آبی اثر گذار بوده و بهره برداری اصولی از منابع آبی بسیار ضروری است چرا که میزان بارشها تا کنون نسبت به سال های گذشته کمتر است.

 

به گفته وی یکی از اندوخته های منابع آبی، ذخیره برف است اما زمستان 96 میزان بارش برف بسیار اندک بود و تنها در ارتفاعات بارش برف وجود داشت که از همین رو ذخیره برفی در شهرستان بروجرد بسیار اندک است.

 

مدیر امور آب منطقه ای بروجرد با اشاره به کم آبی و استفاده از چاه های غیر مجاز آب کشاورزی افزود: در حال حاضر تلاش می شود تا چاه های غیر مجاز هر چه سریعتر مسدود شوند و از 88 حلقه چاه غیر مجاز تا کنون 60 حلقه مسدود و مابقی نیز بزودی مسدود می شوند.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: بازتاب بروجرد

ارسال نظر

1 + 4 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران