فرمانده انتظامی لرستان:

پلدختر از شهرهای امن لرستان است

پلدختر از شهرهای امن لرستان است
شناسه خبـر : ۱۵۱۲۶ دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۱

فرمانده انتظامی لرستان گفت:پلدختر بر اساس شاخص های امنیتی از شهرهای امن لرستان است.

به گزارش سفیر افلاک به نقل ازبیان روز،یکم تا هفتم اردیبهشت ماه هر سال مصادف با آغاز هفته ی سلامت در کشور می باشد. به دنبال شعارهای متفاوتی از جمله سلامت روانی، کنترل مصرف داروها و ... که هر سال از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان می شود.

شعار امسال متفاوت تر از هر زمان می باشد به طوری که هفته سلامت امسال با موضوع "پوشش همگانی سلامت "برای همه و در همه جا و با شعار سلامت برای همه آغاز می شود.

آن چیزی که شعار امسال را متفاوت با سال های گذشته کرده است رنگ و بوی اجتماعی و همگانی بودن آن است.

به نظر می رسد جامعه ی ما رفته رفته باید به سمتی پیش برود که آحاد مردم در تأمین سلامت کشور نقش داشته باشند و شعار امسال با همین رویکرد تدوین شده است.

 مهم ترین اهدافی که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای برنامه های هفته سلامت سال 1397 عنوان شده است شامل فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در راستای ارتقای سلامت و تأکید بر اصلاح روشهای زندگی، جلب مشارکت مردم، سازمان های غیر دولتی مردم نهاد و همکاری عمومی در راستای توجه به نقش سلامت، جلب حمایت سیاست گزاران و مدیران ارشد از برنامه های سلامت، برجسته سازی موفقیت و دستاوردهای حوزه سلامت و بیان چالش های موجود و همچنین توجه دادن مردم و دست اندرکاران نظام سلامت به شعار سال می باشند.

در همین راستا روزشماری به تفکیک هر کدام از روزهای این هفته از سوی این وزارت تعیین شده است که بر اساس آن شنبه یکم اردیبهشت ماه با عنوان عدالت در دسترسی به خدمات سلامت؛ حق مردم، مسئولیت حکومت یک شنبه با عنوان سلامت برای همه در همه جا، دوشنبه با عنوان مقابله با آسیب های اجتماعی، تعهد و مسئولیت پذیری نهادهای موثر، سه شنبه با عنوان حمایت از فقرا در دسترسی به خدمات سلامت، چهارشنبه با عنوان ترویج سبک زندگی سلامت محور، پنج شنبه با عنوان اجتماعی شدن سلامت؛ انسجام اجتماعی، نشاط اجتماعی و جمعه با عنوان منابع پایدار، جامعه سالم نامگذاری شده اند.

نویسنده:کاظمی ذهابی

 

فرمانده انتظامی لرستان در اولین برنامه سفر یکروزه خود به شهرستان پلدختر به دیدار امام جمعه این شهر رفت.

 

سردار حاجی محمد مهدیان در این جلسه با بیان اینکه پلدختر از لحاظ امنیت از شهرهای امن لرستان است اظهار داشت:بر اساس شاخص ها در حوزه شهرستان پلدختر هیچ مشکل ناامنی وجود ندارد و سرقت کاهش یافته است.

 

وی بیان کرد: درحوزه مبارزه با مواد مخدر فعالیت های خوبی انجام شده و چندین طرح نقطه ای و ٩ طرح حجمی در این شهرستان اجرا شده است.

 

مهدیان نسب با قدردانی از زحمات فرماندهی وپرنسل نیروی انتظامی شهرستان پلدختر افزود: نیروی انتظامی شهرستان پل‌دختر در راستای برقراری نظم و امنیت خدمات شایان توجه و قابل تقدیر انجام می‌دهد.

 

وی تصریح کرد: پلیس در ارتقای فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر، خدمات دهی به مسافران نوروزی و جلوگیری از ورود کالای قاچاق در پلدختر خوب عمل کرده است.

 

سرهنگ صفر عبدالوند فرمانده انتظامی پلدختردر این دیدار با اشاره به حسن توجه فرماندهی انتظامی لرستان به شهرستان گفت: هدف از سفر به شهرستان پلدختر نظارت ستادی بر اقدامات و عملکرد کلانتری و پلیس راه و کمک به تقویت نیروی انتظامی شهرستان است.

 

وی یادآورشد: بر اساس معیارها و آمارها نیروی انتظامی پلدختر در اقدامات عملیاتی و توجه به شعار سال خوب عمل کرده است.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

5 + 1 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران