حمله به سوریه؛نشانه سطح هوش عملیاتی ضعیف سیاستمداران آمریکابود

حمله به سوریه؛نشانه سطح هوش عملیاتی ضعیف سیاستمداران آمریکابود
شناسه خبـر : ۱۵۰۹۴ یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۹

حمله آمریکاو همپیمانانش به سوریه درپی ناکامی های متعدد آنها درمناطق مختلف جهان بویژه تضعیف وشکست تکفیریها وجریانهای تندرو درخاورمیانه ازجمله در سوریه صورت گرفت.

به گزارش سفیر افلاک، اگرچه از سیاستمداران آمریکا انتظارتعمق و اندیشیدن در مسائل مهم وحساس نمی رود ولی حمله اخیربه سوریه به خودی خودنشان داد که دولتمردان آمریکایی از هوش عملیاتی مناسبی برخوردار نیستند و فاقد هوشمندی لازم درعرصه مدیریت بین المللی وجهانی هستند.

 

دولتمردانان آمریکایی در راستای سرپوش گذاشتن برناتوانی درحل چالش های بین المللی و نیر ناتوانی در تحکیم گروه های تکفیری؛ "پادو" و همسو باخود درسوریه اقدام به عملیات نظامی نمودندکه ترامپ دراظهاراتش از اجرای این عملیات به یک عملیات تمام عیار نام برد؛ درحالیکه عقیم ماندن عملیات مزبورحاکی از سطح ضعیف این عملیات بود.

 

بطوریکه دولت سوریه با استفاده ازبخشی ازتوانمندیهای موجودخود(نه تکنولوژی روز موجود) اغلب موشک های فوق مدرن ائتلاف آمریکا را رهگیری وساقط کرد بطوری که موردطعن و تمسخر سیاسیون و رسانه ها از جملهCNN نیزقرار گرفت.

 

 نکته دیگر اینکه حمله ائتلاف محدود آمریکا به سوریه که با استفاده ازتئوری های سیاستمداران رژیم اشغالگرو بی ریشه صهیونیستی وحمایت های مالی دولتمردان ناشایست و الینه شده و خود فروخته عربستان صورت گرفت؛ به فرموده مقام معظم رهبری (مدظله العالی)یک جنایت آشکار بشمار می رود.دولتمردان آمریکا حداقل دردهه اخیر از ائتلاف و اجماع فراگیر درعرصه جهانی ناامید شده اند.

 

همانطوری که همه می دانیم اکثردولت های اروپائی وآسیایی؛آفریقایی و... به رغم ادوار گذشته ازهمراهی باسیاست های مداخله جویانه و تصمیمات نامیمون دولت آمریکا خودداری می نمایند؛چه بسا اگردولتمردان آمریکا به همراهی سایر دولتها مطمئن ودلخوش می بودند به فعالیت های خرابکارانه و مداخله جویانه بیشتر و درسطح وسیعتر دامن می زدند.

 

 ایجاد مقبولیت داخلی توسط ترامپ را می توان از دیگر اهداف وی درانجام چنین عملیات هایی برشمرد. درحالیکه براساس نظرسنجی صورت گرفته توسط موسسات مختلف ازجمله موسسه "گالوپ"سطح مقبولیت ترامپ درمیان عامه مردم آمریکابه کمتر از 35 درصد رسیده است وقطعا" با اعتراضات وتجمعات گسترده مردم و موسسات مردم نهاد آمریکا نسبت به حمله اخیر به سوریه این سطح از مقبولیت نیزکاهش خواهدیافت.

 

 ترامپ در اظهاراتش پس ازحمله به سوریه از عدم انتفاع دولت ایران ناشی از شکست داعش سخن راند. همانطورکه می دانیم و رهبرمعظم انقلاب(مدظله العالی) نیزدرجمع مردم ومسئولین فرمودند نگاه وحمایت ایران درحمایت ازکشورهای مسلمان منفعت طلبانه نبوده ونیست بلکه صرفا"باهدف دفاع از مظلوم صورت می گیرد و این درحالیست که عکس سخن ترامپ مصداق پیدا می کند بطوری که با مطالعه "قانون امنیت ملی آمریکا "به صراحت و بارها این سیاست سودجویانه مطرح شده و به امضای روسای جمهور این کشورنیز رسیده است.

 

 امید می رود سیاستمداران آمریکا و همپیمانان او با تعقل بیشتر برای حقوق واقعی سایرملتها احترام قائل شوندکه درغیر اینصورت روز به شاهد اضمحلال وخواری زورگویان عالم خواهیم بود و این وعده الهی است.

 

انتهای پیام/

نویسنده : بهمن دیناروند-مدرس دانشگاه و پژوهشگر فرهنگی اجتماعی

ارسال نظر

4 + 1 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران