توضیحات سرپرست دانشکده علوم قرآنی خرم‌آباد پیرامون وضعیت آن

توضیحات سرپرست دانشکده علوم قرآنی خرم‌آباد پیرامون وضعیت آن
شناسه خبـر : ۱۵۰۴۹ پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۵

معلوم نیست سرپرست محترم دانشکده علوم قرآنی خرم آباد که نه دانشجو دارد، نه هیئت علمی،  نه فضای آموزشی و نه تجهیزات، چگونه مدعی ادامه فعالیت این دانشکده در استان شده است

به گزارش سفیر افلاک حجت الاسلام سید کریم خوش نظر سرپرست دانشکده علوم قرآنی خرم آباد با ارسال نامه ای به دفتر خبرگزاری مهرتوضیحات خود پیرامون وضعیت این دانشکده را ارائه داد.

در این نامه آمده است:

ضمن آرزوی توفیق روز افزون برای جناب عالی و همکاران ارجمند، با عنایت به انتشار خبری در مورد دانشکده علوم قرآنی خرم آباد، نکته ذیل را به اطلاع آن خبرگزاری محترم رسانده، انتظار می رود برابر اصل ۲۴، فصل ششم، ماده ۲۳ قانون مطبوعات عین این نکته نیز امانتدارانه انتشار یابد.

 

همانطور که استحضار دارید رسالت خبرگزاری ها و رسانه ها، ایجاد فضای همدلی و نشاط در همه آحاد جامعه است و به کار گرفتن تعابیر و اخبار خلاف واقع به نفع هیچ یک از افراد حقیقی و حقوقی نمی باشد؛ لذا ضمن تایید فرمایشات مدیرکل محترم اوقاف و امور خیریه استان لرستان، حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای خاکباز در مصاحبه برخی از خبرگزاری های استان با ایشان، یادآور می گردد که دانشکده های علوم قرآنی در کل کشور شجره طیبه و مولود مبارک سازمان اوقاف و امور خیریه بوده، همه هویت معنوی و مادی خویش را- من البدو الی الختم- وامدار سازمان یاد شده می باشند و لذا استفاده از تعابیری هم چون حراج، مصادره و غیره در باب امانت داری اموال دانشکده از سوی اداره اوقاف استان لرستان به هیچ وجه قابل قبول نبوده، چنین نسبت ناصوابی شدیدا تکذیب می گردد و انتظار می رود رسانه ها امانت دار خوبی در انتقال اخبار باشند.

 

شایان ذکر است حضور همزمان دست کم ۱۲ الی ۱۵ خبرنگار و بزرگ نمایی یک امر درون سازمانی، آن هم بدون اطلاع از جزئیات و کم و کیف آن، سوال برانگیز و حکایت از یک برنامه از پیش طراحی شده دارد.

 

همچنین یادآور می گردد در اعتبار و اعتماد به خبرگزاری ها و افراد حقیقی و حقوقی جامعه، ضرورت دارد که آنان به تاسی از قرآن کریم، تقوای الهی پیشه کنند و قول سدید و استوار بر زبان و قلم جاری ساخته، از انتشار اخبار و اقوال فتنه گون و اختلاف افکنانه بپرهیزند.

 

امید است که خبرگزاری شما نیز در کسب اعتماد و اعتبار یاد شده کامیاب بوده، در صدد انحراف افکار عمومی نسبت به اخبار مهم و درجه یک کشور برنیامده باشد.

 

توضیحات خبرگزاری مهر

جوابیه ارسالی از سوی سرپرست دانشکده علوم قرآنی خرم آباد دارای مصادیق اتهامی زیادی است که خبرگزاری مهر بر اساس قانون مطبوعات ضمن محفوظ دانستن حق خود و سایر خبرنگاران برای پیگیری قانونی نکاتی را یادآوری می کند.

 

نخست اینکه معلوم نیست این جوابیه کدام بخش از گزارش مهر را مورد تکذیب قرار داده است چرا که در متن آن به هیچ کدام از بخش های گزارش خبرگزاری مهر اشاره ای صورت نگرفته است.

 

در حالیکه این جوابیه به اظهارات مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان با برخی خبرگزاری ها استناد می کند که باز هم معلوم نیست که کدام گفتگو و با کدام رسانه را مورد تایید قرار داده تا دست کم مخاطبان بدانند در حال حاضر دانشکده علوم قرآنی خرم آباد در چه وضعیتی قرار دارد.   

 

از سوی دیگر در حالی سرپرست دانشکده علوم قرآنی خرم آباد خبرگزاری مهر را متهم به انتشار اخبار و اقوال اختلاف افکنانه می کند که مطلب منتشر شده در خبرگزاری مهر به نقل از معاون آموزشی همین دانشکده بوده و به نظر می رسد مسئولان دچار نوعی خودتکذیبی شده اند.

 

صمد اسمی معاون آموزشی دانشکده علوم قرآنی لرستان ضمن تایید اینکه به دلیل عمل نکردن به تعهدات از سوی مسئولان استان این دانشکده در مرحله انتقال دانشجویان به ملایر قرار گرفته است، گفت: این دانشکده حتی هیئت‌علمی ندارد و اساتید آن مدعو هستند و این دانشکده در سال‌های ۹۵ و ۹۶ جذب دانشجو نداشته است. 

 

وی همچنین گفته است: اداره کل اوقاف استان نیز وسایل و تجهیزات دانشکده علوم قرآنی برادران استان را جمع کرده و برده‌است.     

 

به رغم همه ابهامات موجود در جوابیه ارسالی که تنظیم آن با این همه نکات مبهم از سوی سرپرست یک دانشکده جای تامل دارد، خبرگزاری مهر مخاطبان را به اظهارات مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان با خبرگزاری دولت ارجاع می دهد که در آن به صراحت از انتقال دانشجویان دانشکده علوم قرآنی و نداشتن زیرساخت آموزشی سخن به میان آمده است.

 

حجت الاسلام خاکباز مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان تایید کرده است: تصمیم سازمان اوقاف کشور و مسئولان دانشکده بر این شده تا زمانی که زیرساخت مناسب جهت دانشکده علوم قرآنی در لرستان فراهم نشود به صورت موقت فعلا دانشجویان این دانشکده به ملایر همدان انتقال داده شوند و همه تجهیزات دانشکده در انبار اوقاف لرستان جمع آوری شده است.

 

با این تفاسیر معلوم نیست سرپرست محترم دانشکده علوم قرآنی خرم آباد که نه دانشجو دارد، نه هیئت علمی،  نه فضای آموزشی و نه تجهیزات، چگونه مدعی ادامه فعالیت این دانشکده در استان شده است، قضاوت در این زمینه به عهده مخاطبان گذاشته می شود.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: مهر

ارسال نظر

5 + 8 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران