بیمارستان آیت اله بروجردی(ره) همچنان در انتظار 10 پزشک عمومی و تجهیزات

 بیمارستان آیت اله بروجردی(ره) همچنان در انتظار 10 پزشک عمومی و تجهیزات
شناسه خبـر : ۱۴۹۵۷ شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۶

بیمارستان آیت اله بروجردی(ره) بعد از گذشت سالها همچنان با مشکلات کمبود پزشک عمومی و تجهیزات روبرو بوده و معلوم نیست بیمارستان کی افتتاح می شود تا بخشی از مشکلات درمان برطرف شود.

به گزارش سفیر افلاک 12 سال از آغاز ساخت بیمارستان آیت اله بروجردی(ره) می گذرد و هنوز این بیمارستان به صورت کامل افتتاح نشده، تنها چهار بخش از بیمارستان امام(ره) آن هم به دلیل فرو ریختن بخشی از سقف های بیمارستان در زلزله پاییز به این بیمارستان منتقل شده و بیماران در این بخش ها بستری هستند.

 

گرچه همین بیماران بستری در بیمارستان جدید برای انجام برخی از اقدامات مانند ام آر آی، عکس و سونوگرافی باید به بیمارستان های فعلی مراجعه کنند که این رفت و آمدها درد بیماران را چند برابر می کند.

 

بیمارستانی که قرار بود با دارا بودن همه بخش ها و اقدامات و تجهیزات پزشکی در اختیار بیماران باشد اما با گذشت سالها هنوز بخشی از تجهیزات باقی مانده و تامین نیروی پزشک هم در میان اما و اگرها گرفتار شده است.

 

Image result for ‫بیمارستان ایت اله بروجردی بازتاب بروجرد‬‎

 

البته در این میان آنچه در این بیمارستان شنیده شد وعده افتتاح بود، وعده هایی که تا کنون هیچ کدام عملی نشده و معلوم نیست این بیمارستان سرانجام کی به مرحله افتتاح خواهد رسید.

 

این در حالیست که کارهای ساختمانی این بیمارستان به اتمام رسیده اما ام آر آی برای بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی بروجرد در نظر گرفته نشده بود تا این که در پایان مرحله ساخت تصمیم به جانمایی برای این دستگاه گرفته شد ولی تا کنون از نصب این دستگاه خبری نشده است.

 

"کامران سبزیان" رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: بر اثر زلزله های پاییز سال گذشته بخش هایی از سقف بیمارستان امام(ره) به دلیل قدمت بالا و فرسودگی فروریخت و همین سبب شد تا بخش های را به بیمارستان جدید منتقل کنیم و هر یک از بیماران در صورت نیاز به سونوگرافی، ام آر آی و دیگر امکانات به بیمارستان های فعلی منتقل می شوند.

 

Image result for ‫بیمارستان ایت اله بروجردی بازتاب بروجرد‬‎

 

وی اضافه کرد: این رفت و آمد گرچه برای بیماران سخت است اما تا افتتاح رسمی و تجهیزات کامل بیمارستان چاره ای جز این وجود ندارد و بخش اندکی از تجهیزات باقی مانده که تلاش می شود تا به زودی نصب گردد.

 

سبزیان اظهار داشت: چهار بخش داخلی زنان، مردان، آی سی یو و خون و سرطان در بیمارستان جدید راه اندازی شده اما علاوه بر نبود برخی از تجهیزات و امکانات مانند ام آر آی و سونوگرافی، تامین 10 پزشک عمومی یکی از مهمترین مشکلات این بیمارستان است.

 

به گفته وی برای افتتاح بیمارستان جدید وجود 10 پزشک عمومی بسیار ضروری است اما با گذشت چند ماه هنوز این تعداد نیرو تامین نشده علیرغم این که بارها اعلام شده اما منتظر تامین این تعداد نیوری پزشک برای بیمارستان جدید هستیم.

 

"عباس گودرزی" نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در این راستا افزود: بخش عمده ای تجهیزات نصب شده اما افتتاح رسمی بیمارستان با حضور وزیر بهداشت در گرو حل مسائل و مشکلات تامین نیرو و تجهیزات است.

 

وی اضافه کرد: خرید ام آر آی بیمارستان در دستور خرید وزارت بهداشت قرار دارد که تلاش می شود تا همه تجهیزات مورد نیاز یک بیمارستان نصب شود و پیگیر هستیم تا بیمارستان هر چه سریعتر به بهره برداری برسد تا بخشی از مشکلات درمانی برطرف شود اما نمی توان زمان دقیقی را برای افتتاح اعلام کرد.

 

گودرزی اظهار داشت: در همین راستا قرار است جلسه ای برای ارزیابی نهایی تشکیل گردد و تمام کاستی ها و نواقص برطرف شود و بیمارستان به صورت کامل افتتاح گردد.

 

Image result for ‫بیمارستان بروجرد‬‎

 

همه این موارد در حالیست که هم اکنون بیماران در بیمارستان های فعلی بروجرد که قدیمی و فرسوده هستند تحت درمان قرار می گیرند و به دلیل مشکلات کمبود فضا به ناچار در راهرو بستری می شوند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

9 + 7 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران