مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه الیگودرز:

حمایت از تولید ملی مقدمه ای برای بهبود وضعیت اشتغال و معیشت مردم است

حمایت از تولید ملی مقدمه ای برای بهبود وضعیت اشتغال و معیشت مردم است
شناسه خبـر : ۱۴۸۲۷ دوشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۵

حجت الاسلام لرستانی گفت: حمایت از  تولید ملی مقدمه ای بر اشتغال زایی بهبود وضعیت معیشت مردم و همچنین اثرات مثبتی از جمله  کاهش نرخ تورم و  اقتصاد کشور خواهد شد.

به گزارش سفیر افلاک حجت الاسلام علی لرستانی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه الیگودرز در گفت گو با  هیجار گفت: يکي از مهم ترين وظايف امت اسلامی اين است که نيازمندي هاي خود را خود تأمين کند نه اينکه با وابستگي، چشم به توليدات ديگران داشته باشند، به ويژه حکومت ديني و اسلامي بايد به آن اندازه از رشد و پويايي برسد که ديگر هيچ نيازي به بيگانگان نداشته باشد.

وی افزود: ايران اسلامي ما غني تر از ديروز، سرمايه هاي فراواني در اختيار دارد که بايد در چرخه کار واقتصاد قرار گيرد.

نماینده ولی فقیه در سپاه الیگودرز ادامه داد: روي آوردن به کالاهاي خارجي و فرار از بهره مندي از توليدات داخلي، مضرات بي شماري به دنبال دارد که از جمله آنها مي توان به زنگ زدگي توليدات داخلي، بيکاري، وابستگي به خارج و هدر رفتن سرمايه هاي داخلي اشاره کرد.

لرستانی با اشاره به آیات  قرآن مجيد  احادیث وبیان این مطلب که خداوند سرنوشت هيچ قومي و ملتي را تغيير نمي دهد مگر آنکه آنان آنچه را در وجود خودشان است تغيير دهند، اظهار داشت: امام صادق (ع)در جمله نوراني خودمی فرماید: که محروم واقعي کسي است که هنر داشته باشد ولي از هنرش بهره نبرد و بخواهد از هنر ديگران استفاده کند و در روایتی دیگر می فرماید:کرامت زاییده بلندی همت است وهیچ شرافتی چون بلندی همت نیست.

وی اظهار داشت: باید باتلاش وکوشش سرمايه ملي را در چرخه کار قرار داد تا برکت آن افزون گردد و استعدادها شکوفا گردد و توليد کنندگان با دلگرمي به کار و توليد تن دهند.

لرستانی به رهنمود های مقام معظم رهبری در نامگذاری سال جاری اشاره کرد و گفت: خرید و حمایت از تولیدات و محصولات ساخت داخل کشور در ابعاد بین المللی، ملی و محلی می تواند آثار مثبت اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، مزایای اقتصادی ناشی از تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی حفظ مشاغل موجود دربخش های تولیدی حفظ وضع موجود اشتغال درکشورو گسترش وایجاد مشاغل جدید به واسطه فراهم شدن تقاضای جدید برای محصولات موجود وخدمات جدید و کاهش نرخ بیکاری باشد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه الیگودرز افزود: حمایت از تولید ملی بستری برای فعال شدن چرخه های تولید مستقیم وغیر مستقیم در جامعه وجلوگیری از انتقال سرمایه ها به خارج از کشور بواسطه فراهم شدن زمینه های بکارگیری سرمایه ها در فرآیند تولیدات داخلی و افزایش درآمدهای مردم وانگیزه بخش خصوصی برای سرمایه گذاری های مطمئن و مقابله با تحریم های اقتصادی کشورهای دیگر باشد.

لرستانی ادامه داد: حمایت از تولید ملی مهم ترین گام در افزایش توان اقتصادی و بالارفتن قدرت چانه زنی در معاملات بین المللی وگسترش و تقویت همبستگی های فرهنگی و اجتماعی داخل کشور بواسطه مصرف محصولات ملی و محلی  وافزایش اعتماد به نفس و تقویت باورهای فرهنگی و اجتماعی و کاهش آثار تحریم های جهانی در ابعاد فرهنگی، اجتماعی، روحی و روانی جامعه باشد.

 وی  بیان کرد: حمایت از تولید ملی همچنین تقویت باورهای اسلامی، ایرانی و ملی و کاهش وابستگی های فرهنگی و اجتماعی به بیگانه و احساس همزاد پنداری از طریق مصرف کالاهای ایرانی در بین مردم  ونهادینه کردن استقلال فرهنگی و اجتماعی به واسطه استقلال تولیدی و اقتصادی واحساس هویت وغرور ملی رامی تواند بدنبال داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در بسیج ناحیه الیگودرز خاطرنشان کرد: خرید کالاهای خارجی و قاچاق باعث لطمه زدن به صنعت و اقتصاد داخلی  می شود وعدم حمایت از کالای داخلی منجر به نابودی اقتصاد کشور می شود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان الیگودرز، بیان کرد: تولید ملی مقدمه ای خواهد بود بر اشتغال زایی ، کارآفرینی ، افزایش بهره وری در تمامی عرصه ها و همچنین باعث بهبود وضعیت اجتماعی، زندگی مردم و و همچنین کاهش نرخ تورم و اثرات مثبت در اقتصاد که منجر به رشد و ترقی کشورمان خواهد شد.

وی  به سخنان  مقام معظم رهبري در حمایت از کالای ایرانی اشاره کرد و بیان نمود: بخش مهمی از جهاد اقتصادی مسئله‏ ى تولید ملی است که اگر ملت با همت، عزم و آگاهی و با همراهی و برنامه ریزی درست مسئولان بتواند مشکل تولید داخلی را حل کند بدون تردید بر چالشهایی که دشمن ایجاد می کند غلبه خواهد کرد. تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی باعث استقلال وسربلندی کشور عزیزمان می شود.

لرستانی یاد آور شد: ضرورت حمایت ملت ایران از چرخه های تولیدی و کالای ایرانی راه حل اساسی برحرکت و جهش اقتصاد کشور است.

وی خاطرنشان کرد: با فرهنگ سازی جهت خرید کالای ایرانی می توان حمایت از کار و سرمایه ایرانی را تحقق بخشید و سپس شاهد تحقق اقتصاد مقاومتی در جامعه بود.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

2 + 2 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران