در گلزار شهدا چه خبر بود؟

در گلزار شهدا چه خبر بود؟
شناسه خبـر : ۱۴۷۴۴ یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۸

همه در هیاهو بودند و هر کسی سعی می کرد بر سر قبر اقوام و آشنایان خود برود و این پنجشنبه آخر سال را دیداری تازه کند.

به گزارش سفیر افلاک، این طلاتم و اضطراب شاید بیشتر به خاطر این بود که با خود می گفتند که ما هم روزی به جرگه اینان می پیوندیم و به سرزمین فراموش شدگان میرویم و در طوفان زمان گرد یاد ما هم نابود می شود که انگار اصلا از مادر زاده نشده بودیم.

 

آری این اضطراب به خاطر فراموشی و بی حاصل مردن ماست وگرنه کمی آن طرف تر همین مردم پر هیاهو وقتی به دیدار شهدا می رفتند گویا همه شتابهایشان مانند موجی بر صخره میخورد و آرام و ملایم می‌شدند و با دلی آرام به دیدار این زندگان حقیقی می رفتند، دیگر کسی با شتاب را نمیرفت و تند تند فاتحه نمی خواند.

 

 انگار دستی خدایی بر دلهایشان کشیده می شد و گرد غم و درد فراموشی را از دلهایشان می‌برد.

 

 وقتی نگاه می کرند به این دردانه های خدا که بهترین کار یعنی جهاد در راه خدا را انجام داده بودند و بهترین تجارت را انجام داده و چه خوشبختی بهتر از این که جان ناقابل را به بهترین خریداران در طبقی از اخلاص بدهی و چه بهایی بهتر از لقاء الله.

 

خداوند بر ما منت نهاد و این شهدا را به ما داد تا در این دنیای خود فراموشی گرد غفلت را از خود بزداییم و بدانیم که زندگی کمالی داردو آن حرکت در راه خداست و مردن هم کمالی که آن شهادت در راه خداست. شهدا را با صلوات یاد کنیم...

 ✍️محمد براتی

انتهای پیام/

ارسال نظر

5 + 7 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران