گلزارشهدای الیگودرز خلوتگه دلها در آخرین پنج‌شنبه سال +تصویر

گلزارشهدای الیگودرز خلوتگه دلها در آخرین پنج‌شنبه سال +تصویر
شناسه خبـر : ۱۴۶۹۷ پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۳

گلزار شهدای  الیگودرز در آخرین پنج‌شنبه سال به خلوتگاهی برای دلهایی است که اسیر دلتنگی زمانه شده اند.

به گزارش سفیر افلاک،گلزار شهدای الیگودرز در پنج شنبه آخر  سال  96 حال و هوایی دیگر دارد همه آمده اند تا دقایق پایانی سال کهنه را با بغض بشویند و دل هایشان را جلال دهند با دیدار شهدای گلگون کفن، امروز یکی دیدار پدر آمده و یکی دیدار همسر برخی آمده اند تا با برادر حرف بزنند و برخی به دنبال گلزار آشنایان لابلای قبور مطهر شهدا گام برمی دارند.

 

آخر تنها چند روز دیگر از سال جاری باقی مانده است، و جز تعدادی عکس و خاطره چیز دیگری نمی ماند ... خاطراتی که گاه با مرورشان شاد می شویم و گاه اندوهگین. خاطرات عزیزانی که با چمدان هایی بسته این دنیا را برای همیشه ترک کردند و ما را در غم از دست دادنشان تنها گذاشتند.

 

 یکی ازرسم های دیرینه بزرگداشت پنجشنبه آخر سال است که آرامگاه های کشور پر می شوند ازحضورکسانی که عزیزانشان درزیرخروارها خاک آرمیده اند و تنها می توان با ذکر فاتحه ای از آن هایاد کرد. دل های گرفته ای که برای بودن در کنار گل های پرپرشده ای که اکنون درکنارمان حضور ندارند،پر می کشد.

 

مادرانی و فرزندانی که به یاد عزایزانشان  سفره هفت سین را بر سر  قبوشان آورده اند ویا سبزه که نشان از تولد دوباره، حیات دوباره و زایش و سبزی است را بر سر قبور عزایزانشان می گذارند تا نشان دهند که یاد وخاطره آنها همیشه در دلشان زنده است. 

 

همچنین قرائت فاتحه در آخرین پنج شنبه سال به یادمان می اندازد که چه کسی را از دست دادیم و همچنین به ما یادآوری می کند که زندگی در جریان است و بهاری دیگر از پس زمستان می آید او رفت راحت شد بیماری از او قوی تر بود اما نوزایی و نوروز و بهار هنوز هست.

 

گلزار شهدای الیگودرز  در این روزهای  آخر سال حالی عجیب دارد امروز بسیاری این مکان را وعده کرده اند تا نوروز خود را با یادی از پدران و مادران خفته در خاک سرد آغاز کنند آنانی که رفتند، دستشان از این دار فانی کوتاه است و امروز قرائت فاتحه بهترین بیان دل تنگی برای بازماندگان است.

 

یادشان بخیر. یاد همه آنهایی که دیروز بودند و امروز نه، همه آنهایی که پارسال رخت و لباس عید خریدند و امسال نه، هم آنهایی که لحظه تحویل سال صورتشان را بوسیدیم و عید زمان را تبریک گفتیم و امسال تنها با خواندن فاتحه ای یادشان می کنیم.

 

 


انتهای پیام/

ارسال نظر

1 + 5 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران