امام جمعه بروجرد:

مسئولان اقدام شایسته ای برای تحقق اقتصاد مقاومتی انجام نداده اند

مسئولان اقدام شایسته ای برای تحقق اقتصاد مقاومتی انجام نداده اند
شناسه خبـر : ۱۴۶۶۲ دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۰

امام جمعه بروجرد گفت: نامگذاری این سال با تاکید بر تولید و اشتغال نشانگر این است که علیرغم اینکه کارهای خوبی در گذشته صورت گرفته اما اقدام شایسته و عمل لازم در باب اقتصاد مقاومتی از سوی مسئولان انجام نگرفته است.

به گزارش سفیر افلاک حجت الاسلام "حسن ترابی" امام جمعه بروجرد ظهر دوشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی بروجرد که در دفتر امام جمعه برگزار شد با اشاره به 22 اسفند سالروز گرامیداشت شهدا گفت: اگر در طول سال روزی به عنوان روز بزرگداشت شهدا نامگذاری شده این یک حرکت نمادین است و نباید روزمرگی ما را غافل کند چرا که ایثارگری ایثارگران، سختی های آزادگان و شهادت شهدا بود که امروز سبب شده تا امنیت در این کشور حاکم شود.

 

وی با اشاره به تحقق شعار سال افزود: رهبری امسال را با عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری کردند که اقتصاد به همراه تولید و اشتغال مطرح شده بود و نامگذاری این سال با تاکید بر تولید و اشتغال نشانگر این است که علیرغم اینکه کارهای خوبی در گذشته صورت گرفته اما اقدام شایسته و عمل لازم در باب اقتصاد مقاومتی از سوی مسئولان انجام نگرفته است.

 

امام جمعه بروجرد اظهار داشت: ضروری ترین نیاز فوری کشور و اصلی ترین مشکل کشور اقتصاد است و مشخص شد در سال های گذشته در تحقق شعار سال موفق نبودیم و مسئولان در تحقق این شعار موفق نبوده و رهبری تشخیص دادند اقتصاد مقاومتی تداوم یابد.

 

به گفته وی دشمنان اسلام و انقلاب هنوز هم از فشار آوردن به اقتصاد کشور مایوس نشده و اولویت اول در ضربه زدن به ملت را مسئله اقتصاد می دادند و دشمن همیشه ضعف ها را شناسایی می کند و از نقطه ضعف فشار وارد می کند.

 

حجت الاسلام ترابی تصریح کرد: اقتصاد ما ناتوان و ضعیف است و این سبب شده تا در این سال های اخیر تحریم ها تشدید شود و دشمن امیدوار بود با این تحریم ها مشکلاتی را ایجاد کند که اغتشاشات دیماه به بهانه مطالبات اقشار مردم ایجاد کردند که با حضور مردم توطئه خنثی شد.

 

وی خاطر نشان کرد: یکی از الزامات تحقق شعار سال الزامات فرهنگی است که از این نظر باید کمک های زیادی صورت می گرفت و لوازم تحقق شعار سال را فراهم کنند و در همه مقولات فرهنگ بستر ساز است و همین سبب شده تا رهبری این همه بر روی فرهنگ تاکید دارند.

 

امام جمعه بروجرد تصریح کرد: با حمایت از تولید داخلی می توان بیکاری را حل کرد و اقتصاد ما باید درون زا باشد و بر توانمندیهای داخلی متمرکز شد و به دست بیگانگان نباید نگاه کرد و از نظر فرهنگی هم نتوانستیم به تحقق شعار سال عمل کنیم.

 

وی با اشاره به فعالیت اعضای شورای فرهنگ عمومی گفت: اعضای این شورا حساب شده تعریف شده اند و باید با دست پر به این جلسات بیایند تا بتوانند راه کارهای مناسبی را ارائه دهند و نباید این جلسات یک جلسه عادی و بدون خروجی باشد.

 

حجت الاسلام ترابی با اشاره به فرا رسیدن ایام نوروز افزود: در معرفی آثار تاریخی و مذهبی کاستی هایی وجود دارد در حالی که آثاری همچون مسجد امام(ره) و مسجد جامع در غرب کشور بی نظیر بوده و لی کار زیادی برای معرفی انها به گردشگران صورت نگرفته در حالی که باید مفاخر و آثار ارزشمند و آداب و رسوم این شهر بیشتر معرفی شود.

 

به گفته وی به نظر می رسد هیچ اقدامی برای معرفی آثار ارزشمند و تاریخی صورت نمی گیرد و همه برنامه ها یک روال عادی دارد.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: بازتاب بروجرد

ارسال نظر

5 + 2 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران