مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان خبر داد:

خرید 14 دستگاه خودرو برای تجهیز کارگاه های اتومکانیک استان

خرید 14 دستگاه خودرو برای تجهیز کارگاه های اتومکانیک استان
شناسه خبـر : ۱۴۶۵۰ یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۱

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان از خرید ۱۴ دستگاه خودروی چری و سابرینا برای تجهیز کارگاه های مکانیک خودروی آموزش فنی و حرفه ای اين استان خبر داد.

به گزارش سفیر افلاک به نقل از روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان لرستان، رحمن قلاوند، مديركل آموزش فني وحرفه اي اين استان گفت: این خودروها با هدف به روزرسانی و تجهیز کارگاه های آموزشی فنی و حرفه ای استان و از محل اعتبارات ملی خریداری شده است.

 

قلاوند افزود: به دلیل بالا رفتن تنوع در خودروهای عرضه شده در بازار، ارتقای توان شناخت، تشخیص عیوب و رفع آن توسط تعمیرکاران ماهر و توانمند برای پاسخگویی به نیاز مردم امری ضروری است.

 

وی گفت: عمده این تعمیرکاران در کارگاه های آموزشی فنی و حرفه ای آموزش می بینند و مهارت کافی را بدست می آورند. بنابراین توزیع این خودروها در کارگاه های آموزشی اتومکانیک موجب بالا رفتن سطح تجهیز کارگاه ها و مهارت آموزی بهتر به تعمیرکاران و سایر مهارت آموزان خواهد شد.

 

قلاوند گفت: این خودروها صرفا مختص اجرای برنامه های آموزشی اداره کل در 14 کارگاه شهرستان های مختلف هستند. و از آنجایی که خودروهای این گروه در بازار عمدتا دارای پلتفرم یکسان و مشابهی می باشند با آموزش تعمیر و نگهداری این گروه توانایی آموزش گیرندگان برای رفع حوایج مردم افزایش خواهد یافت. تشابه زیاد قطعات و بخش های مختلف این گروه خودرویی از جمله موتور،‌ گیربکس اتوماتیک و دستی، ترمز ABS، سیستم برق، ECU و.... باعث خواهد شد ورزیدگی و توان عیب یابی و تعمیر مهارت آموختگان در سایر برندهای مشابه نیر قابلیت لازم را داشته باشد.

 

وی تصریح کرد: یکی از مهارت های مهم مدیریت به دست آوردن منابع مورد نیاز با هزینه کمتر و نیز استفاده بهینه از منابع موجود است، که با تشخیص درست و به موقع و تلاش رئيس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و نیز هماهنگی خوب با ستاد جمع آوری اموال تملیکی کشور، این مهارت به خوبی بکارگرفته شده است و  تمام کارگاه های اتومکانیک کشور با هزینه کم و با کیفیت مناسبترنسبت به وضع موجود تجهیز شده است.

 

مديركل آموزش فني وحرفه اي استان لرستان گفت: من به سهم خودم از این اقدام شایسته تقدیر می‏کنم و امیدوارم حمایت های شایسته ای صورت پذیرد تا این قبیل اقدامات که منجر به رفع محرومیت تجهیزاتی کارگاه های مختلف مراکز آموزش فنی و حرفه ای در سطح کشور می شود تداوم یابد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

6 + 4 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران