مردم دلفان چشم انتظار اجرای مصوبه شورای تامین؛

بی توجهی به ممنوع بودن کشت محصولات آبدوست

بی توجهی به ممنوع بودن کشت محصولات آبدوست
شناسه خبـر : ۱۴۶۳۷ یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۰

خبرها حکایت از آن دارد که در بعضی روستاها قراردادهای اجاره زمین بسته شده و در روستاهای دیگر هم مردم اشتیاقی به کشت نخود و محصولات بهاره ندارند و رایزنی های اولیه را برای اجاره دادن زمین هایشان را انجام داده اند.

به گزارش سفیر افلاک، طی چندین جلسه که با حضور مسئولان شهرستان دلفان در خصوص حفاظت ازمنابع آب بخصوص بخش خاوه برگزار شد مصوباتی اتخاذ گردید.

 

مهمترین مصوبه این جلسات حفاظت از منابع آب های زیرزمینی و جلوگیری ازکشت محصولات آبدوست بود. مصوباتی که هم اکنون زمان اجرایی کردن آن ها فرارسیده و مردم چشم انتظار ورود مسئولان به این موضوع هستند.

 

اطلاع رسانی، برگزاری جلسات هم اندیشی با کشاورزان و مالکان ،نصب بنر درخصوص ممانعت از کشت محصولات آبدوست بخصوص سیب زمینی در فصلی که مرحله کاشت نبود توسط اداره امورآب و دیگر ادارات اجرا گردیده ولی گویا چندان موثر نبوده و هم اکنون در سطح بخش خاوه خبر از آمدن افراد غیربومی قوت گرفته و عده‌ای از مردم بخش بعنوان واسطه آنها را همراهی می کنند.

 

خبرهای موثق حکایت از آن داردکه در بعضی روستاها قراردادهای اجاره زمین بسته شده و در روستاهای دیگر هم مردم اشتیاقی به کشت نخود و محصولات بهاره ندارند و رایزنی های اولیه را برای اجاره دادن زمین هایشان را انجام داده اند.  

 

در بعضی موارد مالکان چاه‌های صنعتی با دور زدن قانون، آب چاه صنعتی را به مصرف کشاورزی جهت کاشت سیب زمینی می رسانند و مسئولان هم چندان میلی برای برخورد با آنها ندارند.

 

درحالی که این روزها ماشین های پلاک همدان در بخش خاوه زیاد روئیت می‌شوند و خود این افراد از کویرشدن بعضی بخش‌های همدان تعریف می کنند و خبر از برهوت شدن خاوه و دیگر مناطق را به ما گوشزد می کنند و گوش شنوایی وجود ندارد.

 

حساسیت فرماندار دلفان و مسئولان قضایی شهرستان به موضوع حفاظت ازمنابع آب‌های زیرزمینی امیدوار کننده است و الان زمان آن رسیده که برخورد قانونی با متخلفان صورت گیرد.

 

هم‌اکنون زمان اجرایی کردن مهمترین قسمت‌های مصوبات شورای تامین یعنی برخورد قانونی فرا رسیده ،زیرا دیگر نصب بنر فایده ای نداشته و زمین داران دنبال گرفتن قسط اجاره بها خود هستند.

 

امیدواریم قبل از آنکه دیر شودچاره ای اندیشیده شود زیرا به قول شاعر:《چه زود دیر می‌شود!!》  

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

7 + 2 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران