ایجاد 70کیلومتر کمربند حفاظتی در روستاهای لرستان

ایجاد 70کیلومتر کمربند حفاظتی در روستاهای لرستان
شناسه خبـر : ۱۴۵۵۸ سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۴

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: برای مشخص شدن مرز بین روستاها و اراضی ملی، 70کیلومتر کمربند حفاظتی در روستاهای این استان ایجاد شده است.

به گزارش سفیر افلاک شیرزاد نجفی به خرید 70 دستگاه آبگرمکن خورشیدی و واگذاری به شکل رایگان به روستاییان در مناطق جنگلی در تمامی شهرستان ها اشاره کرد وگفت: خرید این آبگرمکن ها از محل اعتبارات استانی صورت گرفته است و تلاش می شود که 200 دستگاه دیگر خریداری تا از قطع درخت، حریق و تولید هیزم جلوگیری شود.

 

به گفته وی لرستان با وسعت حدود 2 میلیون 832 هزار هکتار، تقریبا 1.7 درصد از مساحت کشور را به خود اختصاص داده و از این میزان اداره کل منابع طبیعی، جنگل ها و آبخیزداری لرستان متولی حفاظت، اصلاح، احیا و توسعه 2 میلیون و 102 هزار هکتار بر عهده جنگلداری بوده که در واقع معادل 77 درصد از مساحت استان لرستان در مالکیت منابع طبیعی است.

 

 نجفی با اشاره به اینکه درلرستان یک میلیون و 218 هزار هکتار جنگل وجود دارد که معادل 43 درصد از وسعت مساحت استان را شامل می شود، تصریح کرد: جنگل های استان لرستان 7.3 درصد از مساحت استان را شامل شده و سطح مراتع استان لرستان با 885 هزار هکتارمعادل 34 درصد است که در مجموع 77 درصد از مساحت لرستان جزء اراضی ملی می باشد.

 

 مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان در ادامه گفت: در مجموع طی سال جاری 28 پروژه آبخیزداری با اعتباری بالغ بر 80 میلیارد ریال در استان ایجاد شده است.

 

 درلرستان یک میلیون و 218 هزار هکتار جنگل وجود دارد که معادل 43 درصد از وسعت مساحت استان است.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: ایرنا

ارسال نظر

9 + 5 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران