کمبود 200 تخت بیمارستانی در بروجرد / طلب 110 میلیاردی از بیمه ها

کمبود 200 تخت بیمارستانی در بروجرد / طلب 110 میلیاردی از بیمه ها
شناسه خبـر : ۱۴۴۸۵ شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۵

هم اکنون در شهرستان بروجرد بیش از 300 تخت وجود دارد که با افتتاح بیمارستان جدید 200 تخت دیگر اضافه می شود اما با افتتاح این بیمارستان همچنان کمبود 200 تخت بیمارستانی وجود دارد.

به گزارش سفیر افلاک یکی از مهمترین مشکلات شهرستان بروجرد مشکلات بهداشت و درمان است، از کمبود فضای بیمارستانی تا کمبود پزشکان متخصص که در حال حاضر در بیمارستان های این شهر 300 تخت بیمارستانی وجود دارد و با افتتاح بیمارستان آیت اله بروجردی(ره) تعداد تخت ها به 520 تخت می رسد و کمبود تخت وجود دارد.

 

ظهر امروز شنبه "کامران سبزیان" رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد در نشست خبری با خبرنگاران که در سالن کنفرانس شبکه بهداشت برگزار شد گفت: با توجه به جمعیت شهرستان بروجرد 720 تخت بیمارستانی در این شهر نیاز است اما در حال حاضر حدود 320 تخت وجود دارد که با افتتاح بیمارستان جدید تعداد تخت ها به 520 تخت می رسد.

 

وی اضافه کرد: حدود 200 تخت بیمارستانی نیاز است که به نظر می رسد علاوه بر بیمارستان جدید اگر بیمارستان 96 تختخوابی دیگری راه اندازی شود و دانشگاه در این کار اقدام کند قطعا بخشی از بار درمان در این بیمارستان ها کاسته می شود.

 

سبزیان با اشاره به دانشکده علوم پزشکی بروجرد افزود: دانشکده علوم پزشکی یکی از نیازهای این شهر است که در حال حاضر زمین هایی برای ساخت دانشکده در نظر گرفته شده که ساختمان های لازم احداث شود تا در صورت صدور مجوز و اقدامات اولیه این دانشکده راه اندازی شود.

 

وی به مشکلات اورژانس بروجرد هم اشاره ای کرد و گفت: تنها یک اورژانس برای شهرستان بروجرد کافی نیست و راه اندازی اورژانس بیمارستان جدید می تواند بخشی از این مشکلات را کم کند و شرایط در این شهرستان متفاوت است چرا که بیمارستان های بروجرد غیر اموزشی هستند و همین سبب می شود که در بخش هایی از بیمارستان مشکلاتی ایجاد شود.

 

به گفته وی از ابتدای سال جاری تا کنون 129 هزار نفر به اورژانس بروجرد مراجعه کرده اند که به طور متوسط مراجعه روزانه حدود 390 اغست که تعداد بیماران و مراجعین با تعداد پرستاران و پزشک همخوانی ندارد.

 

خبر

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد تصریح کرد: در بیمارستانی که ساخته شده سیستم آموزشی برای آن تعریف نشد اما قرار است از زمین های اطراف برای این ساختمان در نظر گرفته شود.

 

وی زباله های عفونی مطب های پزشکی را یکی از مهمترین مشکلات و آلودگی ها برشمرد و افزود: متاسفانه بسیاری از مطب های بروجرد نسبت به بی خطرسازی زباله ها اقدامی نمی کنند در حالی که این دستگاه زباله سوز در دو بیمارستان بروجردوجود دارد و بارها به مطب ها اعلام شده که زباله ها را برای بی خطر سازی به این بیمارستان منتقل کنند اما اقدامی در این راستا صورت نگرفته است.

 

به گفته وی اما در صورتی که مطب های پزشکان نسبت به این موضوع مهم بی توجهی کنند قطعا به مراجع قضایی معرفی خواهند شد چرا که خطرات و لطمات این زباله ها که تهدید کننده سلامتی است غیر قابل جبران است.

 

سبزیان اضافه کرد: بیمارستان آیت اله بروجردی(ره) احتمال دارد که در اردیبهشت ماه راه اندازی شود چرا که تا کنون حدود 95 درصد تجهیزات نصب شده و هفته آینده قرار است سی تی اسکن هم نصب شود وتنها مشکل ام آر آی وجود دارد که قرار است بعد از جانمایی لازم این دستگاه ها نصب شود.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد صریح کرد: در شهرستان بروجرد 200 پزشک عمومی، 180 متخصص و فوق تخصص و 55 دندانپزشک فعالیت دارند اما با توجه به جمعیت و این که از شهرهای اطراف هم برای درمان به بروجرد مراجعه می کنند، نیاز است که در بحث بهداشت و درمان بیشتر کار صورت گیرد.

 

وی به طلب 110 میلیارد تومانی از بیمه ها اشاره کرد و گفت: 110 میلیارد تومان از بیمه ها طلب داریم و 15 میلیارد تومان هم بدهی به پرسنل داریم.

 

سبزیان با اشاره به فرا رسیدن ایام نوروز افزود: تشدید بازرسی در این ایام خصوصا در ایام نوروز افزایش می یابد و نمونه برداری های لازم از آب شرب و مواد غذایی صورت می گیرد و در این ایام از مدارسی که برای اسکان در نظر گرفته شده اند نیز بازرسی  هایی صورت می گیرد و شهروندان در صورت مشاهده هر مشکل بهداشتی با سامانه 190 تماس بگیرند.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: بازتاب بروجرد

ارسال نظر

1 + 4 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران