رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

آغاز فصل جدید شکست‌های بزرگ رژیم صهیونیستی/ پرونده «نفت‌کش ایرانی» در کمیسیون امنیت ملی باز است

آغاز فصل جدید شکست‌های بزرگ رژیم صهیونیستی/ پرونده «نفت‌کش ایرانی» در کمیسیون امنیت ملی باز است
شناسه خبـر : ۱۴۱۴۶ سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۳

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: پیروزی‌های سوریه در مقابل رژیم صهیونیستی نشان داد که این مسئله آغازگر فصل جدیدی برای شکست‌های بزرگ رژیم صهیونیستی خواهد بود.

به گزارش سفیر افلاک علاءالدین بروجردی نماینده بروجرد با اشاره به حملات نظامی اخیر رژیم صهیونیستی به مواضعی در سوریه گفت: معتقدم از سال ۲۰۰۰ میلادی به این طرف یعنی ظرف ۱۸ سال گذشته معادله قدرت در منطقه غرب آسیا و مشخصا در رابطه با رژیم صهیونیستی تغییر کرده است.  

 

وی افزود: در همه جنگ‌های قبل از این سال به عنوان مثال حزب الله لبنان موفق شد سرزمین‌های اشغالی جنوب لبنان را آزاد کند که این خود یک آغاز مبارکی برای تغییر معادله در همه جنگ‌های بعدی طی سال‌های ۲۰۰۶، ۲۰۰۸، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ بود که جبهه مقاومت پیروز شد و رژیم صهیونیستی شکست خورد.  

 

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اقدامات پیروزمندانه سوریه در جنگ تحمیلی ۷ سال گذشته گفت: پیروزی‌های سوریه در مقابل رژیم صهیونیستی نشان داد که این مسئله آغازگر فصل جدیدی برای شکست‌های بزرگ رژیم صهیونیستی خواهد بود.  

 

بروجردی در ادامه با اشاره به آخرین وضعیت دو گزارش «حوادث اخیر» و «نفت‌کش ایرانی» در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در مورد «نفت‌کش ایرانی» اخیرا در سفری که به شانگ‌های انجام شد ما با فرمانده کل امداد ونجات کشتی  صحبت کردیم و توافق شد تا کارگروه مشترکی ایجاد شود و غواص‌ها به تجسس خود ادامه دهند چرا که خانواده‌ها منتظر این هستند تا مشاهدات عینی هم وجود داشته باشد.  

 

این نماینده مجلس با اشاره به اعزام ربات از سوی چینی‌ها به عمق دریا بیان کرد: تلاش می‌شود تا غواصان به عمق ۱۱۰ متری بروند و مشاهدات خود را انجام دهند و این پرونده با دقتی بسیار بالا بسته شود.  

 

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاستی خارجی مجلس افزود: هنوز گزارش «نفت‌کش ایرانی» در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس باز است و تحقیقات در رابطه با این گزارش تکمیل نشده است.  

 

وی با اشاره به بررسی گزارش حوادث اخیر نیز گفت: درباره این پرونده هم ما چندین جلسه با مسئولین برگزار کردیم که نهایتا با شروع بررسی بودجه سال ۹۷ با تعطیلی کمیسیون‌ها مواجه شدیم. با این حال بررسی بر روی این گزارش دنبال می‌شود و سعی می‌کنیم پس از بررسی بودجه سال ۹۷ گزارش حوادث اخیر را آماده و نهایی کنیم.

منبع: خبرگزاری میزان

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

9 + 9 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران