شهردار پلدختر:

سرانه فضای سبز با نرم کشوری فاصله دارد/ جایگاه سی ام لرستان در پرداخت عوارض

سرانه فضای سبز با نرم کشوری فاصله دارد/ جایگاه سی ام لرستان در پرداخت عوارض
شناسه خبـر : ۱۴۱۴۴ سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۳

شهردار پلدختر گفت:سرانه فضای سبز در پلدختر به 5.7 مترمربع رسیده که نسبت به میانگین کشوری هشت مترمربع فاصله دارد.

به گزارش سفیر افلاک ،صمد چراغی پور شهردار پلدختر در نشست با خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان پل‌دختربا بیان اینکه پلدختر با توجه به افزایش رشد جمعیت سرانه فضای سبز آن کاهش‌یافته است اظهار داشت:سرانه فضای سبز به 5.7 مترمربع رسیده که نسبت به میانگین هشت مترمربع فاصله دارد سالی 10 سانتی‌متر به آن اضافه شده است،بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده شهردار پل‌دختر می‌تواند این مقدار را به 2 برابر برساند.

 

وی بیان اینکه هم‌اکنون درجه شهرداری این شهر 6 است که به دنبال افزایش درجه هستیم افزود: بهبود فضای سبز از برنامه‌های مهم مدیریت شهرداری پل‌دختر است.

 

شهردار پلدخترافزود:پلدختر در گذشته به شهر بنرها نام‌گذاری شده بود که شورا و شهرداری در گذشته خود عامل به این کار بودند.

 

چراغی پور گفت:امکانات و تجهیزات شهربازی پلدختر فرسوده است و شهرداری از نظر مالی توانایی تعویض آن را ندارد و باید به سمت راه‌اندازی آن و ظرفیت بخش خصوصی برویم.

 

شهردار پلدختر با اشاره به اینکه  77 درصد معابر اصلی و فرعی شهر پل‌دختر آسفالته و مابقی شنی و خاکی است افزود:اعتباری بالغ بر 9 میلیارد و 400 میلیون ریال برای تکمیل دیواره ساحلی شهر پل‌دختر و مبلغ چهار میلیارد و 700 میلیون ریال برای احداث کانال کوی بسیجیان اختصاص داده شده که پیمانکار آن مشخص و درمرحله تجهیز کارگاه است.

 

وی ادامه داد: کانال‌های جمع‌آوری آب‌های سطحی هفت هزار و 100 متر است که بیش از چهار هزار و 100 متر آن سنگی و مابقی خاکی مانده است.

 

چراغی پوربا بیان اینکه شهرداری به شرکت قبل حدود 6 میلیارد ریال بدهکار است  گفت:شرکت خدماتی  تا پایان آبانماه حقوق ،مزایای کارکنان و نیروهای اداری وخدماتی شهرداری را پرداخت کرده است.

 

وی باتاکید برساماندهی بازار میوه فروشان پلدختر افزود:با مشارکت بخش خصوصی به دنبال انتقال میوه فروشان به مغازه های متعلق به شهرداری در خیابان ولیعصر هستیم.

 

شهردار پلدختر با درخواست از رسانه ها برای سوق دادن مردم برای پرداخت عوارض افزود: مشارکت مردم  پلدختر در پرداخت عوارض مناسب نیست به طوری که تا کنون یک شهروند خودش برای پرداخت عوارض به شهرداری مراجعه نکرده است.

 

وی ادامه داد: سرانه متوسط درآمد شهرداری‌ها از حیث اخذ عوارض و تکالیف قانونی مردم در کشور به ازای هر نفر هشت میلیون ریال است در لرستان این میزان 2 میلیون و 900 هزار است که در این رابطه استان لرستان رتبه سی‌ام کشور را دارد.

 

 چراغی پور خاطر نشان کرد: حدود 55 سال از قدمت شهرداری پل‌دختر می‌گذرد،در حالی شهرداری را تحویل گرفتم که در گذشته افراد زیادی در مدیریت این مجموعه منشأ اثر بودند که جا دارد از همه آن‌ها به‌ویژه شهردار و سرپرست سابق این شهرداری تقدیر کنم.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: بیان روز

ارسال نظر

8 + 9 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران