نماینده دورود و ازنا در مجلس:

دولت نباید مجری بازآفرینی شهری باشد/ حمایت از بخش خصوصی بهسازی بافت فرسوده را تسریع می‌کند

دولت نباید مجری بازآفرینی شهری باشد/ حمایت از بخش خصوصی بهسازی بافت فرسوده را تسریع می‌کند
شناسه خبـر : ۱۴۱۴۲ سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵

نماینده دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه منابع دولتی صرف بهبود بازار مسکن شود اقدام خوبی نیست و دولت در این زمینه باید با حمایت بخش خصوصی به بهبود بازار اقدام کند.

به گزارش سفیر افلاک مجید کیانپور ،با اشاره به طرح دولت برای بازآفرینی سالی ۳۰۰ هزار واحد مسکونی شهری، گفت: اینکه منابع دولتی صرف بهبود بازار مسکن شود اقدام خوبی نیست و دولت در این زمینه باید با حمایت بخش خصوصی به بهبود بازار اقدام کند.

 

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهری، افزود: سال ۹۳ نیز طرحی این چنینی مطرح و مقرر شد که بانک مرکزی، بانک‌های عامل را مکلف به نوسازی بافت فرسوده کند اما بعد از سه سال ۴۵ هزار واحد منجر به عقد قرارداد و پرداخت تسهیلات بانکی شد.

 

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه در حوزه بهسازی بافت فرسوده شهری بهترین کار تسهیل‌گری دولت است، تصریح کرد: دولت در این حوزه باید بخش خصوصی را فعال کرده  و دست از مجری‌گری بردارد.

 

وی با بیان اینکه مجری بودن دولت در طرح بازآفرینی شهری به ادامه وضعیت فعلی می‌انجامد، افزود: دولت باید سکانداری کرده و اجرا را به بخش خصوصی واگذار کند.

 

کیانپور با تاکید بر اینکه در نظر گرفتن مشوق‌هایی برای بخش خصوصی به تقویت حضور این بخش در بهسازی بافت فرسوده کشور کمک می‌کند، تصریح کرد: تولید به نرخ بازار و ارزش افزوده مناسب از مشوق‌هایی هستند که سرمایه‌های بخش خصوصی را به سمت بازار مسکن و بهسازی واحدهای فرسوده هدایت می‌کند.

 

وی با بیان اینکه حمایت دولت در بخش برخی معافیت‌های مالیاتی به حضور بخش خصوصی در حوزه نوسازی بافت‌های فرسوده شهری کمک شایانی می‌کند، گفت: معافیت مالیات در چرخه نقل و انتقال به ویژه نخستین نقل و انتقال از کسانی که در نوسازی بافت فرسوده شهری فعال هستند می‌تواند مثمر ثمر باشد.

 

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ارایه مشوق‌های شهرداری نیز عامل دیگری است که نوسازی بافت فرسوده شهری با همت بخش خصوصی را سرعت می‌بخشد،افزود: بسیاری از هزینه‌های مرتبط با ساخت و ساز در این بافت‌ها باید به صورت رایگان باشد تا سرعت بهسازی افزایش یابد.

 

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: ارایه تراکم‌های تشویقی برای ایجاد انگیزه در بخش خصوصی برای ورود به بافت‌های فرسوده شهری لازم است.

 

کیانپور افزود: ارایه تسهیلات کارآمد و ارزان به بخش خصوصی دیگر انگیزه مورد نیاز این بخش برای حضور در بهسازی بافت‌های فرسوده شهری است.

 

وی با بیان اینکه تعامل همه دستگاه‌ها برای تسریع در بهسازی بافت فرسوده شهری لازم است، گفت: دستگاه‌های خدمات رسان در حوزه روبنایی و زیربنایی نیز باید همکاری کاملی برای اجرایی شدن طرح بازآفرینی شهری داشته باشند.

 

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: ایجاد تکلیف برای دستگاه‌های مختلف در حوزه همکاری با بخش خصوصی در راستای توفیق طرح بازآفرینی شهری می‌تواند از تداخل وظایف و تسریع در امور موثر باشد.

منبع: خبرگزاری ملت

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

5 + 4 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران