نماینده مردم پلدختر در مجلس:

توسعه مشاغل خانگی به اقتصاد خانواده‌ها و تولید کمک می‌کند

توسعه مشاغل خانگی به اقتصاد خانواده‌ها و تولید کمک می‌کند
شناسه خبـر : ۱۴۱۱۹ دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۲

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه مشاغل خانگی به اقتصاد خانواده‌ها، اشتغال و تولید کمک می‌کند. 

به گزارش سفیر افلاک حمیدرضا کاظمی اظهار کرد: با توجه به شرایط استان یقیناً بحث مشاغل خانگی کمک بسیار زیادی به خانواده‌ها، اشتغال و تولید می‌کند.   

 

وی اضافه کرد: یک‌سری ظرفیت‌های کوچک در حد خانواده وجود دارد و چنانچه این ظرفیت‌های بالقوه به بالفعل تبدیل و مورد حمایت قرار گیرند و خانواده‌ها با کمک هم در بخش تولید و اشتغال فعال باشند قطعا به اقتصاد خانواده، اشتغال و توسعه استان کمک خواهد شد.   

 

کاظمی با بیان اینکه خیلی از کشورهای دنیا که در صنایع و کارهای بزرگ قدم‌های مؤثر برداشتند از مشاغل خانگی شروع کردند، افزود: درچین تعاونی‌هایی برای رونق صنایع دستی تشکیل و مواد اولیه بین مردم محله و روستا توزیع می‌شد تا آنها با ظرفیت درون خانواده به تولید، اقتصاد، خانواده و اشتغال کمک کنند.   

 

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در لرستان باید از ظرفیت صنایع دستی استفاده و آنها را احیا کرد، گفت: با توسعه مشاغل خانگی و استفاده از ظرفیت خانوارها می‌توان به نتیجه مطلوب رسید؛ به عنوان مثال با دار قالی و یا  چند رأس گاو زندگی یک خانواده متحول می‌شود.   

 

وی با بیان اینکه در سال جاری برای اشتغال در مناطق روستایی و توسعه روستاها، مجلس 1.5 میلیارد دلار بودجه گذاشته و دولت در حال انجام اقدامات اجرایی آن است، یادآور شد: یقیناً  این برنامه درست، هدفمند و با نظارت و کنترل صحیح اجرا شود کمک زیادی به اشتغال و اقتصاد خانواده و مناطق روستایی خواهد شد.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: ایسنا

ارسال نظر

1 + 3 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران