یادی از اولین شهید انقلاب در بروجرد/ نخستین خونی که پای نهال انقلاب ریخته شد

یادی از اولین شهید انقلاب در بروجرد/ نخستین خونی که پای نهال انقلاب ریخته شد
شناسه خبـر : ۱۳۹۱۲ شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۶

شهرستان بروجرد در دوران انقلاب 14 شهید را تقدیم کرده که شهید "ابراهیم پیریایی" نخستین شهید انقلاب شهرستان بروجرد بود که در آبان 57 به شهادت رسید.

به گزارش سفیر افلاک دفتر انقلاب را که ورق می زنی، هر ورقش دنیایی درس را به دنبال دارد، جوانان و نوجوانی که در دوران انقلاب برای پیروزی این انقلاب و برای سرنگونی رژیم پهلوی همه تلاش خود را انجام می دادند تا به یک هدف، آن هم پیروزی انقلاب برسند.

 

قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران ظلم و بی عدالتی همه جا را فراگرفته بود، از استقلال کشور و حضور مردم در صحنه های مختلف خبری نبود اما با رهبری امام(ره) و با همت مردم و جوانان این سرزمین انقلاب پیروز شد و امروز با گذشت حدود چهار دهه از عمر با برکت انقلاب اسلامی ایران، این کشور به الگویی برای همه کشورها تبدیل شده است.

 

در دوران انقلاب جوانان زیادی گوش به فرمان امام(ره) بودند و برای رسیدن به پیروزی تا پای جان ایستادند، در شهرستان بروجرد در دوران انقلاب 14 شهید جان خود را تقدیم کردندو سه نفر جانباز شدند و سرانجام به برکت خون شهدا و ایثارگری ها این انقلاب پیروز شد.

 

شهید

 

به مناسبت ایام اله دهه فجر گفت وگو و گزارشی از نخستین شهید انقلاب بروجرد تهیه شده است.

 

"علیرضا پیریایی" برادر شهید ابراهیم پیریایی در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: شهید ابراهیم پیریایی فرزند دوم خانواده بود که در 19 آذر سال 1336 در بروجرد متولد شد و در سال چهارم دبیرستان بود که انقلاب در حال شکل گیری بود و تلاش می کرد تا بتواند به درستی نقش خود را در این میان ایفا کند.

 

وی اضافه کرد: شهید پیریایی انسانی آگاه بودند و با توجه به این که در دوران جوانی به سر می بردند اما نسبت به بسیاری از مسائل حساس بوده و تلاش داشتند تا بتوانند در پیروزی انقلاب نقشی داشته باشند و همگام و همراه با سایر ملت، این انقلاب به پیروزی برسد.

 

برادر شهید پیریایی اظهار داشت: شهید پیریایی در بسیاری از تظاهرات علیه رژیم طاغوت شرکت می کردند و و در نهایت در روز چهارم آبان ماه سال 57 قصد داشتند تا مجسمه شاه را پایین بکشند و صبح همان روز اقدام کردند و بخشی از مجسمه را پایین کشیدند و می خواستند عصر همان روز یکجا مجسمه نابود شود که  توسط ماموران رژیم به ضرب گلوله  در خیابان شهدای بروجرد به درجه شهادت رسیدند.

 

به گفته وی ابراهیم در آن زمان 21 سال سن داشت اما نخستین شهید انقلاب در شهرستان بروجرد بود که جان خود را برای پیروزی انقلاب تقدیم کرد و من نیز به عنوان برادر شهید همیشه سعی کردم راه برادرم را ادامه دهم.

 

برادر شهید پیریایی تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس 19 ساله بودم که برای دفاع از ارزشها و وطن وارد میدان شدم و 10 سال را در دوران اسارت بودم و هم اکنون جانباز 50 درصد هستم و افتخار می کنم که توانسته ام راه برادر شهیدم را ادامه دهم و در دوران دفاع مقدس هم حضور داشته ام.

 

وی بیان کرد: شهدا برای پیروزی انقلاب اسلامی ایران در دوران انقلاب و دفاع مقدس جان خود را تقدیم کردند و امروز همه ما وظیفه داریم تا راه شهدا را ادامه دهیم و روز به روز بر عظمت و اقتدار کشور بیفزاییم.

 

شهرستان بروجرد یکهزار و 500 شهید تقدیم انقلاب اسلامی ایران نموده که از این تعداد 14 شهید در دوران انقلاب جان خود را تقدیم کرده اند.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: بازتاب بروجرد

ارسال نظر

2 + 8 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران