فصل زمستان و داستان تکراری وضعیت نامناسب پیاده روهای الیگودرز+تصویر

فصل زمستان و داستان تکراری وضعیت نامناسب پیاده روهای الیگودرز+تصویر
شناسه خبـر : ۱۳۸۱۹ سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۸

وضعیت پیاده روهای نامناسب در سطح  شهر الیگودرز سالهاست در فصل زمستان مشکلات زیادی را  بوجود آورده وسبب نارضایتی بسیاری از شهروندان شده است.

به گزارش سفیر افلاک پیاده روها یکی از بخش های فضای عمومی شهرها محسوب می شود که زندگی جمعی شهروندان در آن جریان دارد و در واقع محل تلاقی و تعامل ابعاد مختلف اجتماعی، اقتصادی زندگی به شمار می رود و این فضاها پذیرای گروه های مختلف افراد است با این حال به نظر می رسد به احداث و بهسازی پیاده روها توجه چندانی نمی شود.

وضعیت پیاده روها در سطح شهر الیگودرزو داستان تکراری رعایت نکردن حقوق شهروندی است ، داستان نا تمامی از مشکلاتی که گریبان مردم کوچه و خیابان را می گیرد و با گذشت زمان ، پیاده رو هر روز فرسوده تر می شود و در فصل زمستان نیز  مشکلات مانند لغزندگی ،آبگرفتگی و ... نیز به مشکلات قبلی  اضافه شده و سبب نارضایتی بسیاری از  شهروندان می شود.

پیادروهای نامناسب در الیگودرز،عکس،تصویر،کف پوش نامناسب پیادورهای الیگودرز

متاسفانه کف پوش پیاده روهای سطح شهر از موزاییک و سنگ  ودر برخی از نقاط آسفالت وحتی سیمان است که با کمترین بارش برف  بسیار لغزنده و مصالح آن از بین می رود این امر سبب نارضایتی بسیاری از عابرین  شده است وبا یخ زدن این معابرحتی  بعد  از گذشت چند روز از زمان بارندگی عبورو مرور غیر ممکن می شود.

عدم کیفیت مناسب کف پوش های پیادروها 

سرلک یکی از همشهریان در این باره گفت: سطوح نامتقارن وناصاف ، سنگفرش نامناسب و غیر استاندارد که آن هم به پارکینگ موتورسیکلت ها ، دوچرخه ها و........تبدیل شده خود عاملی جهت ترغیب شهروندان جهت استفاده از حاشیه خیابان به جای مسیر پیاده رو می باشد.

 وی ادامه داد: در بسیاری از نقاط این پیاده رو عدم کیفیت مصالح ساختمانی  بکار رفته سبب مشکلاتی برای مردم می شود وبه ناچار برای گذر از این نقطه پیاده رو عابرین وارد خیابان شوند و خطرها  را با جان می خرند.

کارشناسی سلیقه ای جایگزین کارشناسی اصولی در شهرداری 

خانم محمدی یکی دیگر از شهروندان در این خصوص افزود :عدم  استاندارد سازی در بعضی از پیاده روها، وجود چاله و دست انداز ،سد معابری از سوی کسبه  و...  از مشکلات پیاده روهای الیگودرز می باشد .

پیادروهای نامناسب در الیگودرز،عکس،تصویر،کف پوش نامناسب پیادورهای الیگودرز

وی ادامه داد: متاسفانه با این حال عرض پیاده روها نسبت به جمعیت عابران بسیار کم است و رفت و آمد را به خصوص در نقاط مرکزی شهر با مشکل مواجه می کند.

این شهروند الیگودرزی اضافه کرد: سنگ فرش پیاده روهای الیگودرز بصورت سلیقه ای وباناهمورایهای زیادی همراه است  به گونه ای که در جلوی درب مغازه  وبانک ها تازه ساخت سنگ فرش مناسب ولی در جلوی درب سایر مغازه ها این سنگ فرش نامناسب استاندارد نبوده و در حال نابودی است و اگر کف  پوش پیاده روهای همه مناطق شهر یکسان باشد به زیباتر شدن شهر و همگونی آن کمک می کند.

پیادروهای نامناسب در الیگودرز،عکس،تصویر،کف پوش نامناسب پیادورهای الیگودرز

کم عرضی و سدمعبر معضلات اصلی در پیاده روهای شهر

یکی از بانوان  الیگودرز نیز در این خصوص افزود: شهرداری  باید  با انجام کار کارشناسی بدنبال ایجاد معابر استاندارد باید از وقوع حوادث ناگوار در فصل زمستان جلوگیری کند چرا که در زمان بارشها  کف پوشها بسیار لغزنده  و با وقوع  یخبندان برای عابرین حوادث ناگوار بوحود می آورد.

 

وی ادامه داد: متاسفانه در برخی خیابانها عرض  پیاده روها کمتر از یک متر و  سد معبرها نیز مانع تردد عابرین است وباید شهرداری با کسانی که به هر نوعی موجب سد معبر در پیاده روها می شوند برخورد کنند.

گزارش: یاسر مومنی|هیجار

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

5 + 4 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران