حاشیه هایی پر رنگ تر از متن جلسه شورای شهر بروجرد/ ازعذرخواهی شهردار تا بهانه تراشی برخی اعضای شورا

حاشیه هایی پر رنگ تر از متن جلسه شورای شهر بروجرد/ ازعذرخواهی شهردار تا بهانه تراشی برخی اعضای شورا
شناسه خبـر : ۱۳۶۹۵ سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۶

ظهر امروز شورای شهر در حالی تشکیل جلسه داد که قرار بود در این جلسه سوال از شهردار در مورد انتشار تصاویر کودکان کار انجام شود اما این جلسه با حاشیه های زیادی همراه شد.

به گزارش سفیر افلاک  طی چند روز خبری در فضای مجازی پیچید، کودکان کار جمع آوری شده توسط شهرداری که سپس تصاویر دسته جمعی این کودکان مانند مجرمان در فضای مجازی منتشر شد و عده ای در این میان سواستفاده کردند.

 

ظهر امروز در شورای شهر بروجرد سرپرست فعلی شهرداری را احضار کردند تا در مورد این اتفاق سوال هایی کنند و شهردار هم پاسخگو باشد.

 

ابتدا "فریبرز محسنی" عضور شورای شهر بروجرد در این جلسه گفت: انتشار این تصاویر در فضای مجازی آبروی شهر را برده است و نباید این تصاویر منتشر می شد تا معاندین سواستفاده کنند و طی این چند اقشار زیادی این عمل را محکوم کرده اند.

 

وی اضافه کرد: در دوره اول سرپرستی شهرداری بروجرد حردکات و اقدامات قوی در شهرداری صورت گرفت اما در دوره های بعدی شرایط به گونه ای دیگر شد.

 

به گفته وی در کجای دنیا فردی چهار دوره می تواند سرپرست شهرداری باشد؟ چرا شهرداری مصوبات شورا را اجرا نمی کند؟

 

در ادامه "غلامعباس یاراحمدی" سرپرست شهرداری بروجرد که چند ماهی است به عنوان سرپرست در شهرداری فعالیت می کند در پاسخ به این سوال افزود: یکی از اقدامات شهرداری، ساماندهی متدکیان و کودکان کار است و اگر ساماندهی در این راستا صورت نگیرد قطعا مشکلات اجتماعی بیشتر خواهد شد.

 

وی اضافه کرد: انتشار این تصاویر در کانال شهرداری سهوی بوده  و هیچگونه قصد و تعمدی در کار نبوده است البته در این کانال شهرداری عملکرد روزانه بیان می شود اما متاسفانه این عکس هم منتشر شده که با 2 نفر از عوامل برخورد شد.

 

به گفته وی کودکان جمع آوری شده نه تنها کار می کردند بلکه اقدام به تکدی گری می کردند و از شهرهای دیگر به صورت سازماندهی شده وارد بروجرد می شدند.

 

یاراحمدی در پاسخ به این که عملکرد شهرداری در دوره اول بهتر از دوره های بعدی بوده افزود: در سه ماهه اول دوره سرپرستی با تمام توان کار کردم اما در سه ماهه دوم سرپرستی برخی از اعضای شورا وارد مسائل شهرداری شدند و به جای انجام کار مردم و مسائل شهری، دائما در این شورا برای آنها جلساتی پی در پی برگزار می شد که مانع انجام فعالیت های روزانه شده است.

 

وی با اشاره به این که از دست برخی از اعضای این شورا خون دلها دارم گفت: زمانی که شهرداری را تحویل گرفتیم این شهرداری با 130 میلیارد تومان بدهی همراه بود اما با دست خالی و با تلاش ها و برنامه ریزی در جهت فعالیت های عمرانی اقداماتی انجام دادیم.

 

سرپرست شهرداری بروجرد خطاب به تعدادی از افراد شورا گفت: شما که ادعای روشنفکری دارید بفرمایید در این چند ماه چه طرحی را به شهرداری ارائه داده اید؟چرا برخی از اعضای شورا در زمان انتخابات فقط شعار دادند؟ چرا خبری از سرمایه گذارانی که می گفتید نیست؟

 

یاراحمدی عزل و نصب مدیران در شهرداری را وظیفه شهردار برشمرد و افزود: مدیرانی که در این مدت کار نمی کردند و فعالیت نداشتند جابجا شدند چرا که هدف ما پیشبرد اهداف و ارائه خدمات به مردم بود و بهتر است شهرداری در مورد موضوعات کلان و مهم شهر برنامه ریزی کند.

 

به گفته وی برخی در شورا به دنبال بهانه هستند تا من هر چه زودتر بروم و حالا کودکان کا را بهانه کرده اند و برخی عمدا خواستند تا این موضع درشت و بزرگ شود البته با انتشار این تصاویر من عذرخواهی می کنم و در این راستا 2 نفر از افرادی که عکسها را منتشر کردند مورد برخورد قرار گرفتند.

 

لازم به ذکر است که بعد از صحبت های یاراحمدی فریبرز محسنی عضو شورای شهر بروجرد اعلام کرد که از پاسخ سرپرست شهرداری قانع نشده و باید رای گیری صورت گیرد که سرپرست شهرداری ، چگنی، دالوند و روزبهانی به نشانه اعتراض و استفاده از کلمات و ادبیات بسیار نامناسب برخی از اعضای شورا در این جلسه، جلسه را ترک کردند .

 

انتهای پیام/

منبع خبر: بازتاب بروجرد

ارسال نظر

6 + 2 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران