استاندار لرستان خبر داد:

عدم موفقیت بخشی از پروژه های اقتصادمقاومتی

عدم موفقیت بخشی از پروژه های اقتصادمقاومتی
شناسه خبـر : ۱۳۵۷۰ یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۰

استاندار لرستان گفت: کم بودن تخصیص های اعتبارات عمرانی در سال های قبل از جمله دلایل عدم موفقیت در بخشی از پروژه های اقتصادمقاومتی بوده است.

به گزارش سفیر افلاک سیدموسی خادمی استاندار لرستان پیش از ظهر امروز در حاشیه جلسه کارگروه اقتصادمقاومتی در جمع خبرنگاران گفت: طبق بررسی های انجام شده برنامه ای که برای اقتصادمقاومتی طراحی شده در برخی از بخش ها به اهداف لازم رسیده ایم  و در بخش هایی نیز موفق نشده ایم.

 

 وی افزود: کم بودن تخصیص های اعتبارات عمرانی در سال های قبل از جمله دلایل عدم موفقیت بوده است ضمن این که متاسفانه امسال هم تخصیص اعتبار بالایی نداریم.

 

به گفته استاندار لرستان بخش هایی از این پروژه ها در اختیار بخش خصوصی است که بخش خصوصی نیز با مشکلاتی از جمله عدم داشتن منابع و اعتبارات لازم مواجهه هستند.

 

 خادمی ضمن تأکید بر انجام برنامه های مصوب شده اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: برنامه کامل تری در حال طراحی و آماده سازی است که همه ابعاد فراتر از حال حاضر در آن برنامه ریزی شده است.

 

وی با اشاره به استعداد بالای استان در حوزه کشت زعفران گفت: زعفران جز محصولات راهبردی هست که ان شالله بتوانیم سطح زیرکشت را از 218 هکتار  فعلی به بالای سه هزار هکتار برسانیم.

 

استاندار لرستان با اشاره به این که زعفران یک محصوص جایگزین بسیار خوبی است که هم درآمد خوبی دارد و هم می تواند صادرات داشته باشد، بیان کرد: زعفران از لحاظ درآمد و مصرف کم آب می تواند محصول خوبی برای استان لرستان باشد و برای سال آینده هم  افزایش حدود 700هکتاری پیش بینی شده است.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

9 + 6 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران