عملیات اجرایی تصفیه خانه دلفان پس از گذشت ۱۶ سال از سر گرفته شد

عملیات اجرایی تصفیه خانه دلفان پس از گذشت ۱۶ سال از سر گرفته شد
شناسه خبـر : ۱۳۵۶۲ شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۳

عملیات اجرایی تنها تصفیه خانه فاضلاب دلفان پس از گذشت ۱۶ سال بالاخره امسال از سر گرفته شد.

به گزارش سفیر افلاک ،راه‌اندازی تصفیه‌خانه فاضلاب دلفان یکی از نیاز مبرم مردم این منطقه است که می‌تواند پاسخ‌گوی نیاز یک جمعیت 80 هزار نفری باشد اما این تصفیه خانه پس از گذشت 16 سال هنوز راه‌اندازی نشده است.

 

کمبود اعتبارات متوالی، عدم برنامه‌ریزی مناسب و ضعف پیمانکار از علت‌های توقف تنها تصفیه خانه دلفان بوده که سبب شده مردم سال‌ها در انتظار ساخت این پروژه بمانند.

 

پروژه تصفیه خانه فاضلاب دلفان نیز از جمله پروژه‌هایی بود که به دلیل ضرورت راه‌اندازی آن مورد پیگیری خبرگزاری تسنیم قرار گرفت و در گزارش های مختلفی با عنوانهای «وعده‌هایی که هر سال تمدید می‌شود/ توقف تنها تصفیه خانه دلفان پس از گذشت 12 سال» و « تنها تصفیه خانه دلفان چشم انتظار وعده‌های مسئولان» به آن پرداخته شد تا روند اجرای آن تسریع شود.

 

اکنون پس سال‌ها بالاخره امسال روند اجرای این پروژه از سر گرفته شده است و امیدواریم با اعتبارات کافی و برنامه‌ریزی مناسب به سرانجام برسد.

 

حمید رضا کرموند مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهارداشت: از ابتدای سال 96 عملیات اجرایی تصفیه خانه شهرستان دلفان بایک پیمانکار، اعتبار و برنامه‌ریزی جدید آغاز شد.

 

وی افزود:تصفیه خانه فاضلاب شهرستان دلفان هم اکنون 20 تا 25 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و روند اجرایی آن مطلوب است.

 

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب لرستان عنوان کرد: پیش بینی می‌شود این تصفیه خانه ظرف دو سال آینده آماده افتتاح شود؛ فعلا 10 میلیارد تومان برای این پروژه در نظر گرفته شده و برای تکمیل آن نیز حدود 35 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

 

وی یکی از علت‌های توقف چندین ساله این تصفیه خانه را عدم برنامه‌ریزی و مطالعات کافی دانست و بیان کرد: پیمانکارهای انتخاب شده توانایی مالی مناسب نداشته‌اند.

 

کرموند گفت: برای اجرای این پروژه پیمانکار جدیدی انتخاب شد و هم اکنون با حداکثر توان در این پروژه مشغول فعالیت است.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: تسنیم

ارسال نظر

5 + 2 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران