امام جمعه موقت خرم آباد:

امید بستن به آمریکا خسارت محض به کشور است

امید بستن به آمریکا خسارت محض به کشور است
شناسه خبـر : ۱۳۵۵۱ جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۳

امام جمعه موقت خرم آباد گفت: امید بستن به آمریکا خسارت محض به کشور است در اتفاقات اخیر کشور سر آمریکا به سنگ خورد و یقینا این کارشان بدون جواب نخواهد ماند.

به گزارش سفیر افلاک حجت الاسلام لطف الله حیات الغیب خطیب موقت این هفته نماز جمعه خرم آباد منشا خیرات و برکات را تقوای الهی دانست و گفت: اگر به توفیق الهی بتوانیم در عمل فردی،جمعی و سیاسی رعایت تقوای الهی کنیم همه خیرات و برکات شامل حال ما خواهد گردید.

 

وی با بیان اینکه بی دینی مایه نا امنی و بی خردی از دست دادن حیات انسانی است، اظهار داشت: امیرالمومنین(ع) در حدیثی می فرماید:« کسی که در پیروی مکتب من یکی از صفات پسندیده را در وجود خود پایدار و محکم سازد اورا با آن یک خصلت خوب می پسندم ولی به شرط آنکه بی خردی و بی دینی برای من قابل گذشت نیست»

 

خطیب موقت جمعه خرم آباد 22دی ماه سالروز تشکیل شورای انقلاب اسلامی به فرمان امام خمینی(ره) را مقدمه گرفتن حکومت از دست شاه خائن دانست و اظهار داشت: تشکیل این شورا از تیزبینی های امام خمینی(ره) بود.

 

حجت الاسلام حیات الغیب به پشت پرده های خروج شاه از ایران در سال 57اشاره کرد و گفت:26دی ماه سال 57 مصادف با خروج شاه خائن به بهانه معالجه بیماری به خارج از کشور ولی در حقیقت به دنبال کودتای دیگر به سبک کودتای 28مراد سال 1332بود که الحمدالله ناکام ماند.

 

وی به سالروز شهادت نوّاب صفوی بنیانگذار اولین سازمان انقلابی مکتبی به نام «فدائیان اسلام» اشاره کرد و گفت: این سازمان مکتبی راه گشای مبارزات مسلّحانه اسلامی به شمار می رفت و هدف از تشکیل آن استقرار حکومت اسلامی در ایران بود. شهید نوّاب به همراه شهید محمد واحدی، مظفر ذولقدر و شهید خلیل طهماسبی در 27دی ماه سال 34 به جوخه اعدام سپرده شدند.

 

حجت الاسلام حیات الغیب به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم اشاره کرد و گفت: محور سخنان مقام معظم رهبری همه جانبه و توصیه  به دوستان داخلی و دشمنان خارجی بود.

 

وی با اشاره به فتنه ها و لایه های مختلف توطئه دشمنان علیه انقلاب اسلامی بیان کرد: مثلث شوم آمریکا،آل سعود و منافقین داخلی که ضلع دیگر این مثلث بودند با حضور چشمگیر مردم همیشه در صحنه برای همیشه سرکوب شد.

 

به گفته وی رهبر انقلاب هدف اصلی دشمنان مبارزه با اسلام ناب و تغییر حکومت در ایران دانستند و محور دیگر تحرکات مخرب آنها بود که به مقدسات دینی توهین کردند .

 

امام جمعه موقت خرم آباد با تاکید بر بیانات رهبر انقلاب اسلامی مبنی بر دروغگو و عهدشکن بودن آمریکا تصریح کرد: امید بستن به آمریکا خسارت محض به کشور است در اتفاقات اخیر کشور سر آمریکا به سنگ خورد ویقینا این کارشان بدون جواب نخواهد ماند.

 

 حجت الاسلام حیات الغیب اظهار داشت: مقام معظم رهبری با تفکیک مطالبات صادقانه و به حق مردم  از آشوب و اغتشاش اشاره کردند و فرمودند: توجه به وجود دشمن نباید ما را ضعف های خود غافل کند به طوری که دفاع از حق مظلوم را وظیفه همه مسوولین دانستند و فرمودند:همه مسوولین در تمام قوا باید تلاش کنند ضُعفا زیر فشار زندگی له نشوند.

 

وی با اشاره به نامه 62امیرالمومنین(ع) گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری نشأت گرفته از این نامه می باشد که حضرت علی (ع) در فرازی از نامه 62 می فرمایند:جنگ  بیداری و هوشیاری است،گاهی بیداری و آماده بودن خودنیز جنگ است و هر آن کس که بخوابد دشمن او نخواهد خوابید.

 

حجت الاسلام حیات الغیب مسئله انسجام ملی را ضرورت انکار ناپذیر دانست و خاطرنشان کرد: صحنه هایی که اقشار مختلف مردم در همه شهر آمدند و نه دیگری به دشمن گفتند.

 

وی به بخشی دیگر از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم اشاره کرد و گفت:مقام معظم رهبری فرمودند: باید نسبت به خطوط انحرافی ونقشه های شوم دشمنان قسم خورده این ملت آگاهی داشته باشیم و نگذاریم امنیت داخلی ایران اسلامی خدشه دار شود بر همین اساس همه مسوولین کشور فرصت خدمتگزاری به مردم و انقلاب اسلامی را غنیمت بشمارند و به عنوان یک عبادت و نعمت در نظر بگیرند.

 

خطیب موقت جمعه خرم آباد تصریح کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری در همه ابعادمبارزه با قاچاق،فسادو آسیب های اجتماعی و همچنین عمل به سیاست های اقتصاد مقاومتی که تنها راه برون رفت از مشکلات داخلی می باشد باید سر لوحه  خدمت به امت بدانیم.

 

وی با اشاره به شکست ذلت بار آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل تصریح کرد: آمریکا پیشنهادی به شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران آورد ولی با مخالفت دیگر اعضای شورا مواجهه شد و شرمندگی بدتر از این نیست.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

1 + 5 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران