به بهانه سالروز کشف حجاب؛

ترویج بدحجابی،ابزار دشمن برای انحراف جوانان/ تبلیغات مسموم غرب برای بی حجابی

ترویج بدحجابی،ابزار دشمن برای انحراف جوانان/ تبلیغات مسموم غرب برای بی حجابی
شناسه خبـر : ۱۳۴۸۱ یکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۶

از گذشته تا کنون دشمنان همواره در تلاش بودند تا با ترویج بدحجابی و بی حجابی برای انحراف جوانان و گسترش فرهنگ غرب به اهداف خود برسند و امروز با تبلیغات مسموم و مُدگرایی به دنبال ترویج بی حجابی هستند.

به گزارش سفیر افلاک حجاب پوششی است که انسان را محافظت می کند، حجاب و عفافی که در آیات قران و روایات از سوی معصومین برای حفظ و رعایت آن تاکیدات زیادی شده است و امروز با توجه به تهاجم فرهنگی دشمن، رعایت آن بسیار ضروری است.

 

 17 دیماه سال 1314 سالروز کشف حجاب است، بهانه ای برای ترویج فرهنگ بی حجابی که رضاخان در آن دوران برای گسترش آن تلاش کرد و رسما در این تاریخ بود که دستور داد پوشش از سر زنان و دختران برداشته شود و قصد داشت تا با این اقدام به اهداف خود برسد.

 

نتیجه تصویری برای به بهانه سالروز کشف حجاب

 

اما کم نبودند زنانی عفیف که با این دستور رضا خان سالها در خانه، خانه نشین شدند و پا در کوچه و خیابان نگذاشتند، آنقدر به رعایت حجاب و حفظ آن تاکید داشتند که سالها در خانه ماندند و اجازه ندادند حجابشان به بهانه های گوناگون در خطر بیفتد.

 

در آن زمان رضا خان در تلاش بود تا با الگو گیری از فرهنگ غربی با سرعتی شتابان بتواند به اسم آزادی، معیارها و ارزشها را هدف قرار دهد اما زنان آن زمان، مردانه در مقابل این دستور ایستادند و هرگز اجازه برداشتن حجاب را از سوی این افراد ندادند و برای حفظ حجاب تا پای جان ایستادند.

 

نقش زنان ایرانی در دوره های مختلف تاریخ بر کسی پوشیده نیست، زنانی که تا قبل از پیروزی انقلاب هم نقش مهمی را برای پیروزی ایفا کردند، در دوران دفاع مقدس نقش بانوان ایرانی در پشتیبانی از رزمندگان اسلام در پشت جبهه ها مثال زدنی بود و برخی از زنان نیز با حضور در جبهه ها در نقش زنان امداد گر، پرستار و دکتر دین خود را ادا کردند.

 

حجاب زنان ایرانی

 

حجاب از فرهنگ غنی اسلامی نشات گرفته و زنان محجبه بدون هیچ کم و کاستی نقش خود را در جامعه ایفا می کنند  و حجاب زن مسلمان بنیان خانواده را مستحکم تر می کند و فرزندان این خانواده در محیطی امن پرورش می یابند.

 

اما دشمنان سالهاست که با تحت شعاع قرار دادن  حجاب زن مسلمان قصد ضربه زدن را دارند و به خوبی فهمیده اند که حجاب زن مسلمان مانعی برای رسیدن آنها به اهداف شوم شان است لذا تهاجم فرهنگی دشمن که سالهاست کلید خورده است اصلی ترین هدف آن ترویج بدحجابی است که با تبلیغات گسترده در ماهواره ها برای گسترش آن تلاش می کنند.

 

 ترویج بدحجابی

 

متاسفانه برخی از زنان و دختران تحت تاثیر تبلغات مسموم و سوء ماهواره ای قرار گرفته و با الگوگیری از شخصیت های فیلم های ماهواره ای قدم در راه بدحجابی گذاشته اند اما نباید فراموش کرد  که زنان بسیاری در این راه جان خود را فدا کردند ولی چادر و حجاب شان را فراموش نکردند.

 

در ادامه حجت الاسلام "احمدرضا غلامی" معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی لرستان در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: مقابله با حجاب، مقابله با دستورات قرآن است، در قران کریم و روایات زیادی به حفظ و رعایت حجاب تاکید شده است اما سالها پیش رضا خان کشف حجاب کرد  که در برابر این اقدام خودخواهانه آن بسیاری از مردم، علما و فضلا به میدان آمدند و تا پای جان ایستادند و زنان زیادی در خانه ماندند و در مقابل این توطئه ایستادند.

 

وی اضافه کرد: جامعه اسلامی ما امروز به عنوان الگویی برای دنیا معرفی شده، زنانی که با حفظ حجاب  و چادری که یادگار حضصرت زهرا(س) است هموراه در مسیر عمل به دستورات قرآن قدم برمی دارند و الگو و نمونه ای برای سایر کشورها شده اند.

 

تصویر مرتبط

 

حجت الاسلام غلامی حجاب را هویت و ارزش خواند و افزود: هر کسی بخواهد با حجاب و رعایت آن که یک حکم الهی است مقابله کند قطعا محکوم به شکست است و امروز حجاب رمز موفقیت سبیاری از زنان مسلمان ایران اسلامی است.

 

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی لرستان خاطر نشان کرد: امروز بانوان ایران اسلامی با حفظ حجاب در بسیاری از عرصه های مختلف حضور دارند و نقش خود را به درستی ایفا می کنند و با الگوگیری از حضرت فاطمه(س) و حضرت زینب(س) که در همه عرصه های اجتماعی با رعایت حجاب حضور داشتند، امروز زنان با حجاب موفقیت های زیادی کسب کرده و هموراه در این مسیر تلاش دارند و با رعایت حجاب دشمن را در رسیدن به اهداف خود ناکام می گذارند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

2 + 2 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران