با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد تومان؛

پیاده راه سازی سه راه جعفری در بافت تاریخی بروجرد اجرا می شود

پیاده راه سازی سه راه جعفری در بافت تاریخی بروجرد اجرا می شود
شناسه خبـر : ۱۳۴۶۸ شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۸

عضو شورای شهر بروجرد گفت: تا قبل از پایان سال کار پیاده راه سازی سه راه جعفری تا میدان جعفری در بافت تاریخی بروجرد آغاز می شود که برای اجرای این کار حدود یک میلیارد و 350 میلیون تومان هزینه نیاز است.

به گزارش سفیر افلاک "علی روزبهانی" عضو شورای شهر بروجرد گفت: با توجه به قرار گرفتن بازار سنتی و تاریخی بروجرد در خیابان جعفری، اجرای این طرح با هدف کاهش بار ترافیکی و ایجاد فضاهایی زیبا و معرفی هویت تاریخی برای گردشگران و شهروندان اجرا می شود.

 

وی اضافه کرد: کار اجرای این طرح تا قبل از پایان سال آغاز  خواهد شد اما زمان دقیقی برای اتمام آن مشخص نیست و در صورت نبود مشکل و روند تسریع در این طرح، در مدت زمان اندکی این برنامه اجرایی خواهد شد.

 

روزبهانی هزینه مورد نیاز برای اجرای این طرح را حدود یک میلیارد و 350 میلیون تومان دانست و افزود: برای کف سازی و اجرای طرح در خیابان حدود یک میلیارد تومان و برای ورودی بازار 350 میلیون تومان هزینه نیاز است.

 

به گفته وی در طول مسیر سه راه جعفری تا میدان جعفری بناهای تاریخی مانند حمام و دیگر آثاری وجود دارد که می توان با ایجاد فضایی زیبا برای شهروندان و گردشگران فرصتی را فراهم کرد تا با بافت های تاریخی و هویت تاریخی بیشتر آشنا شوند.

 

عضو شورای شهر بروجرد خاطر نشان کرد: بازار بروجرد یکی از بازارهای تاریخی و سنتی است که برخی از هنرهای قدیمی این شهر هنوز در بازار وجود دارد و هنرمندانی مشغول به کار هستند که با اجرای این طرح، علاوه بر ساماندهی در بازار بروجرد این مشاغل و هنرهای گذشتگان بروجرد به گردشگران معرفی می شود.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: بازتاب بروجرد

ارسال نظر

8 + 3 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران