عدم رضایت مردم از عکس کارت ملی هوشمند/ وقتی همه عکاس می شوند!

عدم رضایت مردم از عکس کارت ملی هوشمند/ وقتی همه عکاس می شوند!
شناسه خبـر : ۱۳۳۵۱ چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۲

بسیاری از مردم از عکس هایی که روی کارت ملی چاپ شده رضایت ندارند، عکس هایی که در فضایی یک متری در دفاتر گرفته می شود و افرادی که عکس می گیرند فاقد تخصص بوده که نتیجه آن عکس هایی بدون کیفیت است.

به گزارش سفیر افلاک  چند سالی است که صدور کارت ملی هوشمند در کشور آغاز شده و قرار است که طی سال های آینده این کارت جایگزین همه کارت های روزمره ای باشد که مورد استفاده قرار می گیرد.

 

کارت ملی هوشمند برای همه افراد بالای 15 سال صادر می شود و سایر افراد جامعه باید نسبت به تعویض کارت های ملی قدیمی و تعویض آن به کارت ملی هوشمند اقدام کنند.

 

زمان بر بودن صدور کارت ملی هوشمند و هزینه تراشی دفاتر پیشخوان سبب شده تا برخی از افراد که توان مالی ندارند از دریافت این کارت ملی منصرف شوند، البته علاوه بر همه این هزینه ها حدود یک ماه است که دفاتر برای ارائه کارت به دست متقاضی که تا کنون رایگان بوده، هزینه هایی را دریافت می کنند.

 

تا کنون کارت ملی با هزینه ای حدود 29 هزار تومان صادر می شد که جدیدا این قیمت به 31 هزار تومان و گاهی تا 35 هزار تومان هم افزایش یافته و کارت هایی که باید ظرف مدت 2 هفته صادر شود گاهی به 2 ماه هم می رسد و این عوامل سبب نارضایتی شهروندان شده است.

 

بسیای از مردم از عکس کارت ملی رضایت ندارند 

موضوع عکس های نامناسب کارت های ملی هوشمند تا جایی است که صبح امروز "علی کورانی فر" فرماندار بروجرد در جلسه ثبت وقایع حیاتی که در فرمانداری برگزار شد گفت: متاسفانه عکس های مناسبی برای کارت های ملی هوشمند گرفته نمی شود و بسیاری از مردم از عکس روی کارت رضایت ندارند.

 

وی اضافه کرد: وقتی قرار است این کارت جایگزین همه کارها شود و یکی از مهمترین کارتهای شهروندان شود اما توجهی به عکس مناسب نمی شود و این عکسها بدون کیفیت چاپ و به دست متقاضی داده می شود.

 

کورانی فر اظهار داشت: ثبت اطلاعات واقعی برای برنامه ریزی بسیار ضروری است و اگر همه اطلاعات تجمیع و به موقع ثبت شود قطعا در ارائه برنامه ها موثر خواهد بود.

 

بیش از 57 درصد مردم بروجرد کارت ملی دریافت کردند

"علی زراسوند" رئیس ثبت احوال بروجرد با اشاره به کارت ملی هوشمند افزود: تا کنون بیش از 57 درصد مردم شهرستان بروجرد کارت ملی هوشمند دریافت کرده و تا بیش از 99 هزار نفر موفق به دریافت این کارت شده اند.

 

وی اضافه کرد: کارت های ملی باید ظرف مدت 2 هفته صادر شود اما برخی از دفاتر پیشخوان برای جذب مشتری اقدام به ثبت نام افراد زیادی کرده و گاهی 2 یا 3 ماه بعد ، هنوز کارتی برای متقاضی دریافت نشده که این امر سبب گلایه برخی از شهروندان بروجردی شده است.

 

زراسوند با اشاره به عکس های نامناسب کارت ملی هوشمند گفت: بسیاری از مردم از عکس روی کارت ملی خود رضایت ندارند چرا که عکس هایی که در دفاتر از متقاضی گرفته می شود بدون روتوش و کارهای لازم است و این عکس توسط عکاس گرفته نمی شود بلکه توسط همان کارمند  و شاید در مکانی کم نور و یا بدون نیازهای عکاسی گرفته می شود که در نهایت عکس چاپ شده قابل قبول نیست.

 

به گفته وی اما با توجه به این که عکس های کارت ملی مورد رضایت متقاضیان نیست دستور العملی جدیدا از سوی ثبت احوال ابلاغ شده که متقاضیان بعد از گرفتن عکس حتما باید عکس را مشاهده کنند و چنانچه نسبت به عکس رضایت ندارند دفاتر موظف هستند عکس های بهتری بگیرند.

 

رئیس اداره ثبت احوال بروجرد تصریح کرد: برخی از دفاتر برای صدور کارت ملی هوشمند هزینه تراشی می کنند و با هزینه های اضافی سبب می شوند تا مردم برای دریافت این کارت کمتر استقبال کنند.

 

وی بیان کرد: در حال حاضر هفت دفتر پیشخوان در بروجرد مشغول ارائه کارت ملی هوشمند به متقاضیان هستند و نیاز است که این دفاتر نسبت به گرفتن عکس و صدور کارت دقت بیشتری داشته باشند تا عکس هایی با کیفیت روی کارتها چاپ شودو کارتها در کمترین زمان ممکن به دست متقاضی برسد.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: بازتاب بروجرد

ارسال نظر

2 + 6 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران