برنامه‌های صداوسیمای لرستان در روز ۹ دی؛

هم‌صدایی با مردم در «دولت‌سرا»/لرستانی‌ها تماشاگر «وایک» می‌شوند

هم‌صدایی با مردم در «دولت‌سرا»/لرستانی‌ها تماشاگر «وایک» می‌شوند
شناسه خبـر : ۱۳۳۴۵ چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۰

صداوسیمای مرکز لرستان با پخش برنامه رادیویی «دولت‌سرا» و اجرای برنامه زنده «وایک» در شبکه افلاک همراه با مردم در گرامیداشت حماسه ۹ دی خواهد بود.

به گزارش سفیر افلاک صدا و سیمای مرکز لرستان با تهیه و پخش برنامه هایی، یوم الله ۹ دی را گرامی داشته و در سالروز این حماسه بزرگ همگام با مردم ولایتمدار لرستان خواهد بود.

 

شبکه افلاک لرستان با پخش برنامه زنده تلویزیونی «سرچراغ» از دو روز قبل به تحلیل و تبیین این حماسه بزرگ مردمی خواهد پرداخت. این برنامه به تهیه کنندگی مهدی رحیمی ساعت ۱۸ تا ۱۹ از شبکه افلاک پخش می شود. برنامه زنده شبانه «وایک» به مدت ۷۰ دقیقه از ساعت ۲۱ تا ۲۲:۱۰ با حضور کارشناسان به موضوع یوم الله ۹ دی خواهد پرداخت.

 

همچنین ویژه برنامه های خانواده و کودک هم با پخش برنامه هایی این روز را گرامی می دارند. پخش موسیقی تصویر، مستند های «گرم ترین روز زمستان»، «اتحاد شوم»، «کاک سلیم و برادران»، فیلم های سینمایی «ابابیل» و «فاصله کانونی» و نماهنگ هایی از حضور مردم و بیانات مقام معظم رهبری از حماسه ۹ دی هر روز ۲ مورد از شبکه افلاک پخش می شود.

 

ارتقای سطح آگاهی و هوشیاری مردم در مقابل فتنه ها و توطئه های جدید استکبار و همچنین تحلیل پیام روز ۹ دی با محوریت حضور مردم و تاکیدات مقام معظم رهبری از اهداف این برنامه ها است. سیمای مرکز لرستان مراسم روز ۹ دی در خرم آباد و سایر شهرستان های استان را پوشش خواهد داد.

 

صدای مرکز لرستان هم با پخش برنامه «دولتسرا» در روز ۹ دی به صورت زنده به مدت ۱۲۰ دقیقه مراسم این روز را پخش خواهد کرد. این برنامه با مباحث کارشناسی به بررسی نقش مقام معظم رهبری و بصیرت مردم در خلق حماسه ۹ دی می پردازد. برنامه های رادیویی صبحگاهی «سلام لرستان» به مدت ۶۰ دقیقه، برنامه «ایواره تو وخیر» به مدت ۷۵ دقیقه و «کوچه باغ جوانی» به مدت ۴۵ دقیقه نیز در روز ۹ دی همراه با مردم خواهند بود.

 

پخش نمایش چهار قسمتی «بصیرت» ویژه فتنه ۸۸، پخش ۱۶ مورد از برنامه «نسیم مهر» شامل بیانات مقام معظم رهبری درباره فتنه ۸۸، برقراری ۴ مورد ارتباط زنده بین مراکز صدای استانها با موضوع فتنه ۸۸ و رویداد مهم حماسه ۹ دی، از دیگر اقدامات صدای مرکز لرستان برای بزرگداشت یوم الله ۹ دی خواهد بود.

 

خبر مرکز لرستان با اختصاص یک برنامة میزگرد «گفتگوی ویژه خبری» به مدت ۴۰ دقیقه در پنجم دی ماه با موضوع حماسه ۹ دی و فتنه ۸۸، به تبیین زوایای پیدا و پنهان این رویداد و اهمیت آن می پردازد؛ تولید ۵ برنامه با موضوع های ارتباط فتنه با آمریکا و اسرائیل، نقش مردم و ولایت در خنثی  سازی فتنه، پوشش خبری مراسم ۹ دی در سراسر استان لرستان در قالب حداقل ۱۰ مورد خبر مکتوب و تصویری، ارسال اخبار و گزارش های تصویری این رویداد برای شبکه های سراسری، بارگذاری «تفسیرهای تحلیلی» درباره چگونگی شکل گیری فتنه ۸۸ و روند حضور مردم و سرانجام حماسه ۹ دی در سایت و کانال خبرگزاری مرکز لرستان نیز از دیگر اقدامات خبر مرکز لرستان خواهد بود.

 

معاونت فضای مجازی مرکز صدا و سیمای لرستان هم ضمن اطلاع رسانی در مورد تولیدات صدا، سیما و خبر فایل های صوتی و تصویری از پیام های مقام معظم رهبری با موضوع ۹ دی، آوا ها و نواها و اینفوگرافیک ۹ دی را پخش خواهد کرد.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: مهر

ارسال نظر

2 + 2 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران