مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان:

عدم اجرای مصوبات احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس لرستان

عدم اجرای مصوبات احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس لرستان
شناسه خبـر : ۱۳۲۹۱ شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۷

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان گفت: مصوبات جلسه سال گذشته برای احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس اجرا نشده است.

به گزارش سفیر افلاک سرهنگ حجت الله ناصر پور در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس که در استانداری لرستان برگزار شد، با اشاره به اجرا نشدن مصوبات جلسه سال گذشته در خصوص احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس لرستان، اظهار داشت: ۲۴ مورد مصوبه در جلسه سال گذشته برای احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس تصویب شد که تا کنون به آنها جامع عمل پوشیده نشده است.

 

وی یادآور شد: در سال ۱۳۵۷ با پیروزی انقلاب اسلامی، منافع دشمنان به خطر افتاد و آنها جنگ علیه ملت ایران راه انداختند، مردم با الهام از قرآن کریم و نهضت حسینی دفاع جانانه کردند و این فضایی که ایجاد شد موجب و همبستگی و تعامل بین مردم شده و ارزشهای مشترک شکل گرفت و این خود موجب ایجاد هویت مشترک و در نهایت موجب شکل گرفتن فرهنگ دفاع مقدس شد و هویت سیاسی ایجاد شده تضمین کننده جمهوری اسلامی شد.

 

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان تاکید کرد: روحیه و تفکر بسیجی نظام جمهوری اسلامی را حفظ می کندو آنچه بقای نظام را تضمین می کند همین روحیه و تفکر بسیجی است.

 

وی گفت: لایه های حاشیه ای، مهم،حساس و منابع حیاتی 4 لایه امنیت ملی هستند که سه لایه از آن قابل چانه زنی است ولی منابع حیاتی که همان هویت سیاسی و نظام جمهوری اسلامی است قابل چانه زنی نیست.

 

ناصر پور گفت: امام راحل در زمان جنگ تحمیلی فرمود که ما باید خودمان را فدای جمهوری اسلامی کنیم، زیرا نظام جمهوری اسلامی مرجع امنیت است.

 

وی افزود: بنیاد حفظ آثار به دستور مقام معظم رهبری تشکیل شد تا نظام فکری و گفتمان فکری پشتوانه هویت سیاسی را حفظ کند و از فراموش شدن و به انحراف کشیدن آن جلوگیری کرده تا بتوان آنرا به نسلهای بعدی انقلاب انتقال داد.

 

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان گفت: امروز در جنگ نرم و جنگ اقتصادی بسر می بریم و استکبار جهانی دست بر دار نیست، باید با مدیریت جهادی اهداف انقلاب را محقق کنیم و همه مدیران کشور باید همانگونه در زمان جنگ مدیریت می کردند هم اکنون نیز باید با مدیریت جهادی اهداف دولت را محقق کنند.

 

ناصرپور در خصوص تاثیر گذاری لشگر حضرت ابوالفضل(ع) در عملیات های کربلای 4 و 5 گفت: لشکر حضرت ابوالفضل (ع) در کربلای 4 و 5 بزرگترین و مهمترین رخنه را در خطوط مرزی عراق انجام دهد و باعث شد کمر نیروی نظامی عراق خم شود که می توان این روز را بعنوان روز ملی پیشنهاد داد تا بر روی آن تصمیم گیری شود.

 

وی پیشرفت ساخت مرکز فرهنگی دفاع مقدس لرستان را 60 درصد دانست و تاکید کرد: اگر بخواهیم در استان تلاش رزمندگان را مطرح کنیم باید کار احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس را به اتمام برسانیم.

 

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان همچنین یادآور شد: در بحث محتوا سازی برای دانشجویان استان هیچ کاری صورت نگرفته است.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

2 + 4 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران