با حضور مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری کشور؛

دفتر تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» درلرستان افتتاح شد

 دفتر تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» درلرستان افتتاح شد
شناسه خبـر : ۱۳۲۵۰ چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۵

دفتر تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» لرستان با حضور مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه  هنری کشور و جمعی از اهالی تئاتر لرستان در مسجد جوادالائمه (ع) خرم آباد افتتاح شد.

به گزارش سفیر افلاک دفتر تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» لرستان با حضور کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای  نمایشی حوزه  هنری کشور، حجت الاسلام سعید مهدوی امین مدیرکل تبلیغات استان لرستان،محمد حسین امیدی پور رییس حوزه هنری استان لرستان وجمعی از اهالی تئاتر لرستان در مسجد جوادالائمه (ع) خرم آباد افتتاح شد.

 

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری کشور از ساماندهی و ایجاد ۱۰۰ دفتر تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» در کشورخبر داد و گفت : امسال به شکل جدی بحث آموزش در این زمینه را آغاز کرده‌ایم و فاز اول طرح آموزشی ما در این زمینه طی تابستان در حوزه‌های هنری انجام‌شده و بچه‌های مساجد مبانی آموزشی تئاتر را فراگرفتند.

 

زارعی از برگزاری همایش سراسری تئاتر مردمی وفراخوان ۲۶ امین جشنواره سراسری تئاتر سوره تا ۲۰ روز آینده  خبر داد وافزود جشنواره نمایشی نامه‌نویسی «اقتباس سوره» را برگزار خواهیم کرد که بر اساس قصه‌ها، رمان‌ها و کتاب‌هایی که خود سوره مهر چاپ کرده است برگزار می‌شود.

 

 وی با بیان اینکه در هفته هنر انقلاب در فروردین 97 نیز همایش استانی غیر رقابتی برگزار می‌شود تصریح کرد: کارهای برگزیده به هر تعداد که باشد در مساجد به شکل رپرتواری اجرا می‌شود و  سه اثر برگزیده به مرکز هنرهای نمایشی معرفی خواهد شد.

 

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری کشور گفت: ما بنا داریم مرتب فرآیند آموزشی در این زمینه ادامه داشته باشد تا کارهای آموزشی تبدیل به یک اثر نمایشی شود.

 

 وی با اشاره به استقاده از  ظرفیت مساجد  برای تئاترکشورگفت: هدف ما تولید محوری و گروه‌محوری در این زمینه است که بتوانیم مردم را با تئاتر آشتی بدهیم و مسجد نیز جایگاه عام مردم بوده و همه اقشار مردم با هر گرایشی در مسجد جمع می‌شوند که می‌توان از این ظرفیت برای تربیت هنرمندان تئاتر استفاده کنیم.

 

 زارعی با اشاره به فعالیت دفتر تعزیه و آئین‌های نمایشی در حوزه‌های پژوهش، آموزش و آفرینش گفت: همچنین در کنار این دفتر دو کتاب پژوهشی «آشنایی با مبانی شبیه‌خوانی» و «ادبیات ایران و آئین‌های شبیه‌خوانی» رونمایی شدند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

7 + 2 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران