حواشی بیمارستان امام(ره) پلدختر؛

ماجرای کمبود پزشک متخصص سونوگرافی یا عدم تعهد به کار!؟

ماجرای کمبود پزشک متخصص سونوگرافی یا عدم تعهد به کار!؟
شناسه خبـر : ۱۳۱۹۰ یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳

باگذشت دوماه از تقسیم بندی پزشکان متخصص،بیمارستان امام (ره) پلدختر فاقد پزشک متخصص سونوگرافی است.

به گزارش سفیر افلاک، اهمیت سلامت جامعه و شهروندان آن به نوعی زیرساخت برای توسعه هر منطقه  است زیرا نیروی محرکه واصلی هرجامعه ای داشتن نیروی انسانی سالم می باشد.

 

متاسفانه برخی ها در برهه فعلی وظیفه مهم پزشکی را با کار صرافی عوضی گرفتند به طوری که پس از اتمام دوران تحصیل دانشگاهی ،پزشکی را فقط با پول می شناسند.

 

این در حالی که اگر بخواهیم این چنین حساب کنیم که رشته پزشکی دارای مرارت ها وسختی های زیادی است و پزشک حق دارد پس از چند سال تحصیل  و آموزش در دانشگاه و مراکز درمانی آموزشی بایستی به دنبال پول ومادیات باشد،پس سوگند پزشکی و نجات دادن جان انسان در کدام قاموس کار پزشکی قرار دارد.

 

اگر به  این شکل باشد دانشمندان هسته ای ما یا سایر مشاغل دیگر که دارای همین سختی های شغلی می باشد تا زمانی وجود دارند که پول باشد.

 

بیمارستان امام پلدختر

 

امروز در دنیا علم پزشکی را با نام ابوعلی سینا می شناسند،به نظر می رسد پزشکان جوان ما در دوران تحصیل در کنار یادگرفتن مسائل پزشکی بایستی یک دوره آموزشی اخلاقی و دینی هم فراگیرند تا بدانند که این شغل پزشکی در واقع معامله کردن با خدا است و آنها به عنوان ابزار در قبال بیماران به خصوص در مناطق محروم وظایفی برعهده دارند.

 

مولایی اهل آبدانان در گفت وگو با خبرنگار بیان روز  اظهار داشت:ما مسافر هستیم برای اینکه پدرم مشکل کلیوی دارد به بیمارستان امام(ره) مراجعه کرده ایم حالا نیاز به سونوگرافی اورژانسی داریم ولی متاسفانه پزشک وجود ندارد.

 

وی بیان کرد:شهرستان پلدختر در مسیر دره شهر می باشد که بیشتر بیماران این منطقه هم به این بیمارستان مراجعه می کنند وانتظار می رود،مراکز درمانی پلدختر که در مسیر راه ترانزیتی است بهتر باشند.

 

بیمارستان امام پلدختر

 

صفر بیرانوند در گفت وگو با خبرنگار ما با انتقاد از نبود پزشک سونوگراف افزود: امروز در سانحه تصادف یکی از اقوام ما مصدوم شد که از ناحیه داخلی دچار درد شدید بود دکتر متخصص گفت حتما این بیمار به سونوگرافی نیاز دارد.

 

وی افزود:با توجه به درد شدید که مصدوم داشت و مثال معروفی که در پزشکی به عنوان وقت طلایی از آن یاد می کردند ،حدود نیم تا یک ساعت ما منتظر پزشک متخصص سونوگرافی بودیم که بیمارستان نداشت.

 

این شهروند لرستانی گفت:بالاخره با اعتراض همراهان بیمار،رئیس بیمارستان و شبکه بهداشت و درمان از بیرون پزشکی را آوردند مگر نه بیمار ما در این وضعیت هلاک می شد.

 

بیمارستان امام پلدختر

 

دکتر ناصر بابایی رئیس شبکه بهداشت ودرمان پلدختر در گفتگو با خبرنگار  بیان روز با تایید نبود پزشک سونوگراف در بیمارستان اظهار داشت: دوماه از تقسیم بندی پزشکان متخصصین در سطح استان گذشته ولی بیمارستان امام(ره) پلدختر فاقد پزشک متخصص سونوگرافی است.

 

وی بیان کرد:هر چه پیگیری و نامه نگاری هم انجام داده ایم تاکنون به نتیجه نرسیده ایم.

 

بیمارستان عشایر لرستان

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان پلدختر تصریح کرد:پزشک سونوگراف ما اهل خرم آباد است با اینکه دانشگاه برای فعالیت در پلدختر ابلاغ صادر کرده تاکنون در شهرستان این پزشک حاضر نشده است.

 

بابایی با بیان اینکه پلدختر در مسیر ترانزیتی شمال به جنوب قرار دارد عنوان کرد: روزانه ما شاهد تصادف در این مسیر یا آزاد راه هستیم و با این مسائل ومشکلات دست وپنجه نرم می کنیم.

 

وی تاکید کرد:امروز برای این سانحه تصادف که6نفر مصدوم و فوتی داشت و سایر بیماران عادی بیمارستان هم نیازمند سونوگرافی بودند به طوری که وضعیت ما اصلا مناسب نبود که با پیگیری واصرار که به پزشک سونوگراف بخش خصوصی داشتم این پزشک بر سر بالین بیماران ومصدومان حاضر شد.

 

به نظر می رسد متولیان امر و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی لرستان پس از اتفاقات و حواشی های تلخ مرگ بیماران در بیمارستان مرگ ،سلامت افراد زیاد برای آقایان مسئول اهمیت ندارد و اصلا اعتقادی به خدمت برای مردم به عنوان ولی نعمتان نظام ندارند.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: بیان روز

ارسال نظر

9 + 8 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران