لغو مسابقات قهرمانی کشور در ثانیه آخر

لغو مسابقات قهرمانی کشور در ثانیه آخر
شناسه خبـر : ۱۳۱۷۳ شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۷

مسابقات تای کیک بوکسینگ قهرمانی کشور انتخابی بازیهای آسیایی که قرار بود امروز در شهرستان سلسله برگزار شود بدون ارائه دلیلی در ثانیه‌های با یک تماس تلفنی مشکوک لغو شد.

به گزارش سفیر افلاک امروز جمعه 24 آذرماه قرار بود مسابقات تای کیک بوکسینگ قهرمانی کشور انتخابی بازی‌های آسیایی در شهرستان سلسله برگزار شود و این شهرستان میزبان 150 ورزشکار و هیئت‌های همراه از سراسر کشور باشد.

 

همه چیز مطابق برنامه پیش می‌رفت و مسئولان شهرستان کلیه تدارکات لازم برای برگزاری مناسب و در خور شان نام استان لرستان را تدارک دیده بودند، تیم‌های استان‌های مختلف نیز از غروب روز پنجشنبه با ورود به شهرستان و استقرار در خوابگاه‌های تدارک دیده شده منتظر وزن کشی برای حضور در این رقابت‌ها بودند که بنا به گفته مسئولان تیم‌های حاضر در تماسی تلفنی از سوی مسئول هیئت تای کیک بوکسینگ کشور با ناظر مسابقات لغو این رقابت‌ها اعلام شد.

 

ترک شبانه اردوی مسابقات

عده‌ای از تیم‌ها ناراحت و دلگیر از این بی تدبیری‌ها همان شبانه شهرستان سلسله را برای بازگشت به سوی استان‌های خود ترک کردند و برخی از تیم‌های حاضر نیز که از مناطق دورتری برای حضور در این رقابت‌ها آمده بودند در ساعات اولیه صبح امروز شهرستان سلسله را ترک کردند.

 

محمد سلیمانی مسئول هیئت تای کیک بوکسینگ کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در این باره اظهار داشت: تیم ما با آمادگی کامل جهت حضور در این رقابت‌ها به شهرستان سلسله سفر کرده بود.

 

بی‌تدبیری هیئت تای‌کیک بوکسینگ کشور عامل لغو رقابت

وی با اشاره به بی‌تدبیری و بی‌برنامگی مسئول هیئت تای‌کیک بوکسینگ کشور عنوان کرد: متاسفانه درست لحظه وزن کشی ورزشکاران در تماسی تلفنی با ناظر مسابقات در شهرستان سلسله، اقدام به لغو این رقابت‌ها کردند بدون اینکه علت آن را نیز عنوان کنند.

 

مسئول هیئت تای‌کیک بوکسینگ کرمانشاه با بیان اینکه متاسفانه به این بی‌برنامگی‌ها عادت کرده‌ایم خاطرنشان کرد: تیم ما با 23 ورزشکار در تمامی رده‌های سنی برای حضور در این مسابقات به شهرستان سلسله آمده بود و تمامی ورزشکاران ما پس از ماه‌ها تمرین و آمادگی برای روی سکو آمدن و کسب عنوان به این مسابقات آمده بودند.

 

ورزشکاران حاضر در رقابت‌ها روحیه خود را از دست داده‌اند

سلیمانی با اشاره به روحیه نداشتن ورزشکاران تیم  پس از این اقدام سوال برانگیز مسئول هیئت تای کیک بوکسینگ کشورتصریح کرد: تمامی ورزشکاران حاضر برای این رقابت‌ها ماه‌ها تلاش کرده و زحمت کشیده بودند و رنج سفر و مخاطرات آن را نیز به جان خریده بودند اما متاسفانه آن‌ها بهای بی تدبیری مسئولان را دادند.

 

وی با اشاره به ناراحتی والدین ورزشکاران شرکت کننده در این مسابقات و تماس‌های مکرر و ابراز نارضایتی نسبت به وضعیت پیش آمده افزود: پاسخ این ورزشکاران بی‌روحیه و والدین آنها را چه کسی می‌دهد؟ ارائه هر دلیلی از سوی مسئولان مربوطه برای لغو این رقابت‌ها در ثانیه‌های آخر اصلا منطقی به نظر نمی‌رسد، متاسفانه این ورزشکاران دیگر روحیه تمرین ندارند و امید و انگیزه خود را نسبت به ماندن در این رشته ورزشی از دست داده اند.

 

رضا جوانبخش مسئول هیئت تای کیک بوکسینگ اراک نیز در این باره اظهار داشت: متاسفانه تنها دلیل لغو این رقابت‌ها را بی کفایتی مسئولان مربوطه می‌توان عنوان کرد.

 

وی با اشاره به اینکه پاسخ ورزشکاران شرکت کننده در این رقابت‌ها را چه کسی می‌دهد عنوان کرد: تیم ما با 21 ورزشکار در تمامی رده‌های سنی به شهرستان سلسله آمده بود و تمامی آن‌ها زحمت زیادی برای حضور به نحو شایسته در این مسابقات کشیده بودند.

 

میزبانی شهرستان سلسله از هر نظر شایسته بود

مسئول هیئت تای کیک بوکسینگ اراک با تاکید بر اینکه نمی توان ورزشکاران با روحیه و با انگیزه را فدای علایق و سلایق شخصی خود کرد خاطرنشان کرد: میزبانی شهرستان سلسله و تدارکاتی را که ناظر این مسابقات در شهرستان سلسله فراهم کرده بود از هر نظر شایسته قدردانی است، ما در طول مسیر رسیدن به خوابگاه شاهد بنرهایی بودیم که در سطح شهرستان برای اعلام برگزاری این رقابت‌ها زده شده بود و این می‌رساند که شهرستان سلسله از هر نظر آماده و مهیای یک میزبانی خوب است.

 

چه کسی پاسخگوی تیم های حاضر در این رقابت است

جوانبخش افزود: برخی از تیم‌ها از نقاط دورتری همچون خراسان، بجنورد و بیرجند به شهرستان سلسله برای حضور در این رقابت‌ها آمده بودند و با توجه به فصل بارش برف و باران و لغزنده بودن مسیرها، اگر اتفاقی برای هر یک از تیم‌های حاضر می افتاد واقعا چه کسی پاسخگو بود.

 

وی با اشاره به گرفتن استعلام برای برگزاری مسابقات قبل از حرکت تیم عنوان کرد: متاسفانه والدین تک تک ورزشکاران با ما تماس می‌گیرند و نسبت به وضعیت پیش آمده ابراز نا رضایتی می‌کنند و ما نیز هیچ پاسخ منطقی جز شرمندگی برای ارائه به آن‌ها نداریم.

 

جوانبخش اظهار داشت: امیدواریم مسئولان امر قبل از برگزاری هرگونه رقابتی تمامی جوانب کار را بسنجند و سپس اقدام به اعلام برگزاری رقابت نمایند تا شاهد اینگونه  بی‌برنامگی‌ها و تخریب روحیه ورزشکاران نشویم.

 

استعفای ناظر مسابقات از تمامی سمت‌ها

مسعود حسنوند ناظر برگزاری مسابقات فدراسیون ورزش های رزمی کشور در شهرستان سلسله نیز در این باره اظهار داشت: متاسفانه تنها دلیل لغو این مسابقات را در ثانیه‌های آخر آن هم پس از این همه تدارکات و پیش‌بینی‌های لازم، می‌توان بی‌تدبیری، ناتوانی و بی‌تفاوت بودن مسئول سبک تای‌کیک بوکسینگ کشور عنوان کرد.

 

وی با بیان اینکه متاسفانه در روز وزن کشی خبر لغو این مسابقات از سوی مسئول سبک صادر شد عنوان کرد: جوانان و نوجوانان دل شکسته‌ای از راه‌های دور و نزدیک با شوق فراوان و بعد از ماه‌ها تمرین به این شهرستان آمده بودند تا در یک آوردگاه مهم به رقابت بپردازند و ارائه هر دلیلی برای لغو ناگهانی آن اصلا منطقی به نظر نمی‌رسد چرا که به روحیه این ورزشکاران ضربه سنگینی وارد شد و ما را هم شرمنده و خجالت زده کرد.

 

ناظر برگزاری مسابقات فدراسیون ورزش‌های رزمی کشور با اشاره به استعفای خود از تمامی سمت‌های ورزشی، تصریح کرد: از فدراسیون ورزش‌های رزمی کشور تقاضا دارم با افرادی که این چنین جوانان و نوجوانان معصوم این سرزمین را بازیچه سیاست‌های خود قرار می دهند و آن‌ها را اینگونه نسبت به ورزش دلسرد کرده و سبب بدبینی آنان نسبت به نظام مقدس جمهوری اسلامی می شوند نهایت برخورد و قاطعیت را به عمل آورند.

 

صرف هزینه‌های بسیار برای یک رقابت لغو شده

حسنوند که قهرمانی رقابت‌های جهانی در این رشته ورزشی را نیز در کارنامه خود دارد با اشاره به صرف هزینه‌های بسیار برای این رقابت‌های لغو شده خاطرنشان کرد: متاسفانه برای برگزاری به نحو شایسته این مسابقات بیش از 500 میلیون ریال هزینه صرف اجاره خوابگاه، اجاره سالن، چاپ بنر و تبلیغات، هزینه تیم پزشکی، هزینه تیم انتظامی، اجاره سیستم صوتی، تدارکات غذا، تندیس مسابقات، طراحی و چاپ احکام و حمل و نقل رینگ شد که بدون ارائه دلیل منطقی از سوی مسئول سبک کشور لغو شد.

 

شورای عالی کمیته فنی فدراسیون نسبت به ادامه فعالیت سبک تجدید نظر کند.

 

وی افزود: امیدواریم شورای عالی کمیته فنی فدراسیون نسبت به ادامه فعالیت گروه تای‌کیک بوکسینگ کشور تجدید نظر کند تا بیشتر از این ورزشکاران نسبت به فدراسیون بی اعتماد نشوند و امید و انگیزه خود را برای حضور در این رشته ورزشی از دست ندهند.

 

امیدواریم مسئولان امر قبل از اقدام به برگزاری هرگونه رقابتی در تمامی رشته‌های ورزشی، تمامی جوانب کار را بسنجند تا جوانان ورزشکار کشور این گونه در کلاف سرگردانی و بی‌برنامگی مسئولان مربوطه سر در گم نشوند.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: تسنیم

ارسال نظر

3 + 9 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران