ولنگاری فرهنگی شاه بیت روز دانشجو در پلدختر

ولنگاری فرهنگی شاه بیت روز دانشجو در پلدختر
شناسه خبـر : ۱۳۰۶۰ یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۳

در حالی روز دانشجو در پلدختر با دو روز تاخیر در سالن فجر ارشاد این شهر برگزار شد که حواشی آن پر رنگ تر از متن بود.

 

به گزارش سفیر افلاک،به رسم هرساله در 16آذر به مناسبت روز دانشجو،دانشگاه ها محل برگزاری مراسم روز دانشجو هستند ولی در پلدختر به گفته مسئولان به دلیل تقارن این روز با تعطیلی های هفته وحدت و نبود دانشجویان این مراسم به روز شنبه18آذرماه موکول شد که به دلیل بی برنامگی ،شیرینی این روز به تلخی تبدیل شد.

 

نبود مدیریت فرهنگی دانشگاه های پلدختر به معضلی چالشی در عرصه آموزش عالی و دانشگاهی تبدیل شده به طوری که دانشجو در روز دانشجو ترس دارد در جلوی دوربین هم به صورت زبانی تبریک خشک وخالی روز خودش را بزند.

 

برخی ها که در دانشگاه ها فقط به دنبال مدرک گرایی هستند به پایه واساس کارهای دانشگاهی که فرهنگ می باشد توجهی ندارند واین چنین در روز دانشجو سوژه رسانه ها می شوند.

 

دانشجویی که هنوز دانشگاه را در ارتباط گرفتن با جنس مخالف می بیند،روز دانشجو را فرصت مناسبی قرار می دهد که با حرمت شکنی و مزه پرانی عقیده خود را به کل دانشجویان نسبت دهد و این چنین حاشیه ساز شود.

 

ولنگاری ونفوذ فرهنگی از توطئه های دشمنان نظام که در قالب برنامه های تهاجم فرهنگی برعلیه ایران و گروه هدف که نسل جوان می باشد طراحی شده است.

 

حرمت شکنی اساتید خانم دانشگاهی از شاه بیت های روز دانشجو در پلدختر بود که دانشجو به راحتی حرمت بین دانشجو استاد را می شکند و موجب خنده حاضرین می شود.

 

روز دانشجو در پلدختر بدون توجه به این مسائل که واقعا نقش دانشجو در جامعه چیست؟چه وظایفی یک دانشجو برعهده دارد تا نظام مقدس جمهوری اسلامی پیشرفت کند؟وظیفه دانشجو در قبال توطئه های دشمنان به خصوص تهاجم فرهنگی چیست؟در سه ساعت فقط با موسیقی و خنده تمام شد.

 

به نظر می رسد متولیان فرهنگی ما حتما بایستی در برنامه های روز دانشجو سایر دانشگاه ها شرکت کنند تا بهتر بتوانند روز دانشجوی هدفمند و موثری را برگزار کنند.

 

البته در این میان دانشجو تقصیری ندارد زیرا دانشجویان دانشگاه های پلدختر تاکنون در برنامه مشترکی حتی علمی نتوانستند در کنار هم بشینند و به عنوان دانشجو اظهار نظر کنند.

 

ممانعت گرفتن عکس سلفی دانشجویی توسط یک فرد ناشناس در میان دانشجویان از دیگر حواشی وگلایه های دانشجویان شرکت کننده بود.

 

برخی از دانشجویان دانشگاه های پلدختر در گفتگو با خبرنگار بیان روز با اشاره به مسائل ومشکلات دانشجویی خود گفتند:مشکل اصلی ما در پلدختر مسئله خوابگاه است که فضای فیزیکی مناسبی ندارند و برخی از آنها مجبور شدند برای استراحت خانه های مسکن مهر را اجاره کنند.

 

آنها معتقد بودند:برگزاری این چنین مراسمات فرهنگی در قالب های علمی هم می تواند فرهنگ دانشگاهی و دانشجویی را در پلدختر بالا ببرد.

 

به نظر می رسد مدیریت برنامه های فرهنگی در سطح کلان دانشگاه های پلدختر نیازمند یک برنامه ریزی دقیق و مهندسی است که متاسفانه این امر مورد غفلت مسئولان و متولیان امر قرار گرفته است.

 

مسابقه بازی با آبرو و حیثیت افراد به قصد شادکردن دیگران در فرهنگ اسلامی ایرانی ما و اخلاق یک لرستانی جایی ندارد.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: بیان روز

ارسال نظر

8 + 2 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران