معاون سابق شورای امنیت ملی:

پیشرفت موشکی وهسته ای حاصل ایمان وخودباروی شهدای این عرصه است/ برجام موشکی برای خلع سلاح کشور در برابر دشمنان است

پیشرفت موشکی وهسته ای حاصل ایمان وخودباروی شهدای این عرصه است/ برجام موشکی برای خلع سلاح کشور در برابر دشمنان است
شناسه خبـر : ۱۳۰۴۶ یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۱

معاون سابق شورای امنیت ملی گفت: فناوری های موشکی هسته ای حاصل  ایمان، خودباوری، اعتماد به نفس ملی شهدای این عرصه است که با شناخت دشمن توانستند امروزعزت و افتخار آفرینی برای ملت ایران بوجود آورند.   

به گزارش سفیر افلاک،دکتر علی باقری کنی، معاون سابق شورای امنیت ملی در هفدهمین مراسم یادواره شهدای دانشجو الیگودرز گفت: امروز همه وجود و هنرمان حاصل خون شهدا می باشد و باید به خدا پناه بریم تا روزی با عمل یا سکوتمان جزء کسانی که نام و هدف شهدا را زیر پا گذاشته اند نباشیم.

 

وی ضمن تبریک روز دانشجو و گرامیداشت یاد وخاطره شهدا بیان داشت: مسئله ای که امروز در افکارعمومی و کارگزاران نظام  وجود دارد این است که شرط اصلی توسعه تعامل با دنیا می باشد ودلیل آنها این است که توسعه حاصل  تجمیع سرمایه،فناوری و افراد متخصص می باشد که این موارد در کشور ما وجود نداشته و تنها راه تعامل با سایر کشورهاست.

 

یادوراه شهدای دانشجو الیگودرز،عکس،تصویر

 

عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق (ع) اضافه کرد: برطبق استدلال آنها سایر کشورها  مانع اصلی پیشرفت را تحریمها ابرقدرتها دانسته  ودشمنان نیز علت و ریشه این تحریمها را فناوری هسته ای می دانند و ابراز داشتند که رفع تحریمها تنها با از دست دادن فناوری هسته ای بوده و به نوعی نابودی آن سبب  توسعه وپیشرفت در ایران می شود واین بیانات که در چند سال گذشته بیان والقاء شده اعتقاد قلبی عده ای از مسئولین  و کارگزاران می باشد در حالیکه این مطالب در واقعیت فاقد هر گونه اعتبار است.

 

معاون سابق شورای امنیت ملی به دوران دفاع مقدس اشاره کرد و بیان نمود: جوانان با خودگذشتی وایثار در دوران دفاع مقدس وبا  دست خالی در مقابل دشمنان ایستادگی نمودند و توانستیم با دست پر با توانمندیهای دفاعی ونظامی از جنگ خارج شدیم و توانمندی موشکی امروز نیز محصول دوران دفاع مقدس است که دشمنان بدنبال نابودی این توانمندی می باشند.

 

باقری اظهار داشت: از اوایل انقلاب فناوری هسته ای دچار تحریم بوده ولی چند سال  قبل به توانمندای  در این عرصه رسیدیم که غیر قابل انکار می باشد وتوانسته ایم در ردیف کشورهای اول منطقه در عرصه دانش ، فناوری و صنعت هسته ای قرار بگیریم و در عرصه موشکی و هسته ای پیشرفت جهش وار داشته ایم که موجب تعجب بسیاری از کشورهای توسعه یافته شده بود.

 

وی با اشاره به اینکه پیشرفت امروز حاصل خود باوری و پیروی از خون شهدا است بیان نمود: سردارشهید طهرانی مقدم  پدر موشکی ایران و شهدای  هسته ای و دوران دفاع مقدس  بر اساس ایمان به خدا، خود باوری ،اعتماد به نفس ملی و با توجه به شناخت دشمن توانستند این عزت وافتخار آفرینی را برای ما بوجود بیاورند.  

 

یادوراه شهدای دانشجو الیگودرز،عکس،تصویر

 

عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق (ع) افزود: متاسفانه عده ای در کشور که بلندگو هایی در اختیار دارند بدنبال نابودی خود باوری هستند که دانشمندان وشهدا  خلق کرده اند واین افراد  یک روز روند پیشرفت ،حفظ وتوسعه فناوری هسته ای را دچار مشکل می کنند که حتی  دشمنان بیان نمودند ایرانیان به فناوری هسته ای دست پیدا نمودند ولی با دست خود آن را متوقف نمودند و حتی برای تحقیقات علمی و هسته ای در دانشگاه نیاز به  اجازه از ما دارند.

 

معاون سابق شورای امنیت ملی تعطیلی پیشرفت هسته ای را حاصل تعامل با غرب دانست واظهار داشت: عده ای از نظر فکری که وابسته به جریان غرب هستند بدنبال توسعه برجام هسته ای در عرصه موشکی وسایر قسمتها  می باشند ولی این افتخار برای  بچه های انقلابی ومتدین که قلب فعالیت هسته ای توسط این افراد به تپش در آوردند ولی عده ای غرب زده  به این قلب هسته ای بتون ریختند.

 

وی با اشاره به اینکه عده ای خواستار مذاکره در خصوص فناوری موشکی هستند اظهار داشت: متاسفانه عده ای در کشور خواستار مذاکره  در عرصه موشکی هستند درحالیکه موشک عرصه ناموسی برای ملت ایران بحساب می آید واین افراد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را دیوانه خطاب می کنند ولی در حال نظریه پردازی  در خصوص اظهارات این فرد برای مذاکردر خصوص مسائل موشکی می باشند.

 

باقری با اشاره به اینکه وابستگی در کارگزاران نظام سبب خلع سلاح کشور در برابر دشمنان می شود بیان کرد: غرب زده ها نوکران آمریکا ومزدور سعودی ها می باشند چرا که قصد دارند با اجرای طرح برجام موشکی کشور را در مقابل دولتمردان وحشی عربستان خلع سلاح کنند واین تفکر خلاف مسیر شهدا ، پیشرفت و توسعه کشور است.

 

معاون سابق شورای امنیت ملی بیان کرد: برای تضمین پیشرفت وسعادت فرزندانمان در آینده باید  بر پایبندی به مبانی دین وانقلاب در همه مسئولین و کارگزاران ودر عرصه های مختلف تاکید داشته باشیم  چرا که فساد  وسایر معضلات در انقلاب اسلامی معلول عدم پایبندی کارگزارن به مبانی اسلامی وعدم روحیه انقلابی می باشد.

 

یادوراه شهدای دانشجو الیگودرز،عکس،تصویر

 

شهید امید علی جلیلی ،شهید محمد ارکبان،شهید محسن احمدی ،شهید علی محمودی ،شهید عزت اله عسگری ،شهید محمد حسن احمدی ،شهید محسن هاشمی ،شهید محسن گودرزی ،شهید علیرضا ولیان  8 شهید  دانشجو شهرستان الیگودرز می باشند.

 

یادوراه شهدای دانشجو الیگودرز،عکس،تصویر

 

در انتهای این مراسم با اهدای لوح از خانواده شهدای مدافع حرم ،شهدای دانشجو و روسای دانشگاههای شهرستان تجلیل بعمل آمد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

3 + 1 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران